Jak Skutecznie Pozbyć Się Trądziku?

artykuł trądzikTrądzik… Znowu to samo… Znajome? Czy jest sposób na skuteczną walkę z trądzikiem? W tym artykule postaram się przedstawić parę niezawodnych sposobów na zdrową cerę bez krost.

Trądzik pospolity dotyka każdego z nas, częściej mężczyzn niż kobiety. Może pojawiać się w okresie młodzieńczym, głównie na czole i nosie oraz po 25 roku życia, w szczególności na brodzie. Uporczywe krostki szpecą naszą twarz i ciało, a wyciskanie ich może pozostawić przebarwienia i blizny. Czy możemy się przed nimi uchronić? Zbadajmy najpierw, dlaczego się one pojawiają, by skutecznie z nimi walczyć.

Przyczyny

Przede wszystkim trądzik może mieć uwarunkowanie genetyczne. W takim przypadku nie jesteśmy w stanie zlikwidować jego przyczyny, lecz hamować i leczyć objawy. Istotnym czynnikiem wpływającym na powstawanie krostek jest szybki tryb życia, stres i nieodpowiednia dieta, bogata w konserwanty, tłuszcze i słodycze. Ciężko jest to wyeliminować z naszej codzienności, no ale trzeba się trochę poświęcić, by być pięknym.

Bardzo ważną przyczyną występowania trądziku są zaburzenia hormonalne oraz, w niektórych przypadkach, antykoncepcja hormonalna, leki antydepresyjne, przeciwuczuleniowe itp. Istotnym elementem są również czynniki zewnętrzne (takie jak: suche powietrze, słońce), które powodują wzmożoną produkcję łoju.

Leczenie

W walce z trądzikiem bardzo istotne jest samozaparcie w zmianie trybu życia i przestrzeganiu diety, bogatej w witaminy, cynk zawarte w warzywach i owocach. Należy przede wszystkim odpowiednio nawilżać skórę, unikać słońca i chronić się przed nim, wyeliminować kosmetyki odtłuszczające z alkoholem oraz unikać przesuszenia skóry.

Kosmetyki

Zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy w leczeniu trądziku polecają łagodne dermokosmetyki, posiadające działanie nawilżające. Preparaty te zawierają dużą ilość hydroksykwasów i pochodnych witaminy A. Doprowadzają one do złuszczenia naskórka, usunięcia zaskórników, zmniejszenia łojotoku i likwidacji bakterii.

Niesamowita efekty odnosi tutaj Miąższ Aloesowy w Kosmetykach i Suplementach Diety (kliknij na link, a dowiesz się które preparaty wybrać). Stosowanie go w domu w połączeniu z Zabiegami Laserowymi w Gabinecie da ci piękną, gładką cerę, wolną od krost na stałe. Możesz się wybrać również do Profesjonalnego Salonu na Zabiegi Aloesowe i przekonać się o ich wysokiej skuteczności.

Należy zrezygnować natomiast z kosmetyków tłustych, które zatykają pory oraz preparatów z alkoholem, które wysuszają skórę i powodują wzmożony łojotok.

Zabiegi kosmetyczne

Przy stanach zapalnych trądziku należy zacząć kurację od Zabiegów Laserowych w połączeniu z  Zabiegami Aloesowymi. Dopiero po zaleczeniu stanu zapalnego, można udać się do kosmetyczki na zabiegi oczyszczające skórę i kuracje z aplikowaniem substancji leczniczych, co odświeży i wyrówna naskórek:

  • Peeling chemiczny

W celu wygładzenia cery po trądziku, zalecany jest peeling chemiczny, który zamyka pory, ogranicza łojotok, spłyca blizny i rozjaśnia cerę. Zabieg złuszcza naskórek i działa przeciwzapalnie.

Zabieg ten polega na usuwaniu zrogowaciałych komórek naskórka i zaskórników przy pomocy ultradźwięków.

Peeling mechaniczny, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest sól fizjologiczna, aplikowana pod ciśnieniem sprężonego powietrza. (Wyjątek: można go wykonywać przy stanach zapalnych trądziku)

Jest to zabieg, polegający na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy mikrokryształów diamentu.

  • Hydroabrazja

Jest to zabieg nawilżający, który polega na usunięciu zrogowaciałych wart naskórka i pobudzeniu procesów regeneracyjnych.

  • Krioterapia

Zabieg zimnolecznictwa umożliwia zamknięcie rozszerzonych porów oraz redukuje przebarwienia potrądzikowe.

Zabieg polegający na oddziaływaniu czystym, medycznym tlenem. Podczas zabiegu wprowadzane są substancje normujące łojotok. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia i zwalczania stanu zapalnego.

Wtłoczeniu w głębokie warstwy skóry substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Zabieg sprawdza się w leczeniu trądziku, rozszerzonych porów i blizn potrądzikowych.

Zabieg elektroleczniczy, wprowadzenie do tkanek substancji leczniczych, które redukują wykwity zapalne, ograniczają łojotok oraz zmniejszają rozszerzone pory.

Wtłoczeniu preparatów aktywnych głęboko do skóry, za sprawą zjawiska elektroporacji. Zabieg powoduje udrożnienie ujść gruczołów łojowych, normalizację wydzielania łoju i ograniczenie nawrotu stanu zapalnego.

Terapia laserowa

Zabiegi laserowego usuwania trądziku są o wiele szybsze i bardziej skuteczne w porównaniu z tradycyjnymi metodami medycznymi. Światło wnika głęboko w skórę, gdzie zostaje wchłonięte przez porfiryny. Skutkuje to usunięciem bakterii Propionibacterium acnes, uszkodzeniem gruczołów łojowych i zmniejszeniem wydzielania łoju. Seria zabiegów prowadzi do eliminacji stanu zapalnego, usunięcia trądziku, regulacji wydzielania łoju i uodpornienia organizmu. Kuracja jest bardzo skuteczna, jednak z czasem krostki mogą powrócić, ale już w mniej intensywnej postaci. Dlatego też zabiegi należy powtarzać według potrzeb.

W walce z trądzikiem powszechnie stosuje się urządzenia technologii IPL, czy E-Light. Jednak znacznie większymi efektami można cieszyć po zabiegach na laserze sPTF+. Pracuje on na większych mocach i posiada system podwójnych lamp, dzięki czemu impulsy są ciągłe i nie muszą być rozbijane na pod-impulsy. Wpływa to na większe bezpieczeństwo zabiegów i ich lepszą skuteczność. Ponadto przy użyciu lasera, wybierając odpowiedni program, można pozbyć się przebarwień i blizn potrądzikowych.

Witaminy i inne preparaty

Przy leczeniu uporczywych krost, zalecane jest zażywanie witamin B2, B5, B6, C oraz PP, które działają przeciwłojotokowo. Unikać natomiast należy tabletek z witaminą B12, gdyż może ona wywołać trądzik. Ponadto można przyjmować preparaty z cynkiem, olejkiem z drzewa herbacianego i herbatki z bratkiem. Oczywiście najlepiej zasięgnąć porady specjalisty, by nie przesadzić z kuracją.

Polecam „Naturalne Kosmetyki Aloesowe i Suplementy Diety Dla Zdrowia i Urody”.

Antybiotyki

Jeśli inne metody walki z trądzikiem nie są skuteczne, lekarz może przypisać antybiotyki. Stosuje się najczęściej tetracyklinę, erytromycynę, minocyklinę i klindamycynę. Terapia zazwyczaj trwa parę tygodni, a nawet miesięcy. Po zakończeniu kuracji uporczywe krostki niestety pojawiają się na nowo. Antybiotyki zabijają bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku ale nie likwidują przyczyn powstania trądziku.

Należy tutaj również zaznaczyć, że środki te zaburzają równowagę wewnętrzną, atakując również dobre bakterie. Skutkować to może wyniszczeniem organizmu i zaburzeniami przewodu pokarmowego.

Leki sterydowe

W leczeniu trądziku są również stosowane leki sterydowe. Niemniej jednak, one również nie leczą przyczyn, lecz tylko objawy. Dodatkowo mogą niekorzystnie wpłynąć na stan wątroby.

Terapia hormonalna

Niejednokrotnie w leczeniu trądziku stosuje się kurację hormonalną, co można znacznie złagodzić objawy i poprawić stan cery. Niestety skóra wraca z czasem do poprzedniego stanu po zakończeniu terapii. Ponadto kuracja hormonalna wpływa na obniżenie płodności.

Pochodne witaminy A

Najlepsze działanie w leczeniu uciążliwych krost mają pochodne witaminy A, np. Izotretynoina (Izotek). Hamuje ona namnażanie bakterii Propionibacterium acnes i aktywność gruczołów łojowych oraz zmniejsza ich wielkość. Środki te uznawane są za najskuteczniejsze w walce z trądzikiem, niemniej jednak podobnie jak w poprzednich kuracjach, krostki po pewnym czasie powracają.


Salon kosmetyczny Olwin w lublinie - kontakt

Promocja Tygodnia (13-17.11)*


Karboksyterapia + Masaż Próżniowo - Wibracyjny:
Biust: 139zł 180zł

Do końca promocji pozostało już tylko:
Zarezerwuj wizytę...


* Promocje nie sumują się.

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2018 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.