link do strony na facebooku
link do strony w goole +
Logo 2

Jaki Laser Do Depilacji Wybrać?

artykuł laserBardzo dużo osób w dzisiejszych czasach decyduje się na depilację laserową. Jest to bardzo wygodne i pozwala na trwałe pozbyć się uporczywego owłosienia.

Zastanawiacie się jak to działa? Czy na pewno warto zainwestować w tą drogą metodę?

Otóż, drogie Panie i Panowie, warto, jak najbardziej. Każdy powinien inwestować we własny wygląd. Dzięki depilacji laserowej oszczędzicie czas i swoje bezsensowne wysiłki w walce z włoskami.

Większość dzisiejszych laserów wykorzystuje technologię świetlną, która oddziałuje na melaninę w skórze. Impulsy rozkładają ją, przez co włos nie ma się, z czego odżywiać i obumiera. Bardzo istotne jest, by karnacja była jak najjaśniejsza, a włos jak najciemniejszy. Wówczas powodzenie kuracji będzie bardzo zadowalające. Pozostałością po serii wizyt może być jasne i rzadkie owłosienie.

Istotną rzeczą przy depilacji laserowej jest systematyczność. Wynika to z fazy wzrostu włosa. Tylko te aktywnie rosnące, zostają naświetlane, a jest ich zaledwie 20-30%. By przejść cały cykl i podziałać na wszystkie włosy trzeba paru miesięcy. Około 6 zabiegów należy wykonać w odstępie 4-6 tygodni, a następne co parę miesięcy (w początkowym okresie może to być 3 miesiące, potem 5, 8, 12 itp.) Po przejściu całej kuracji wskazane jest wykonywać zabiegi przypominające raz na 1, 2 lata. Polecam artykuł na temat faz wzrostu włosa.

Do zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy tylko ogolić się dzień przed wizytą oraz unikać opalania. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym na skórę, podczas przebywania na słońcu.

Depilacja laserowa ma jednak wiele przeciwwskazań. Zaliczyć do nich można min: ciąża, okres karmienia, choroby skóry, leki i zioła światłouczulające, cukrzyca, padaczka, choroby krwi, nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientem, by zapobiec ewentualnym skutkom.

Bardzo wiele osób nurtuje pytanie, czy depilacja laserowa boli? Otóż, odczucie to nie można nazwać bólem. Jest to uczucie ciepła, bądź też przy większych mocach wrażenie pstryknięcia gumką. Do wykonania zabiegów nie jest konieczne żadne znieczulenie. Możecie się o tym przekonać przychodząc na bezpłatny, próbny „strzał”, co oferuje większość salonów.

Pozostaje jednak pytanie:, jaki laser wybrać, by być zadowolonym i nie wydać zbyt dużo pieniędzy? Postanowiłam omówić najpopularniejsze z nich, analizując ich moce, skuteczność i koszt.

IPL (Intense Pulse Light)

artykuł laser1Technologia IPL polega na produkcji fal świetlnych o szerokim spektrum. Urządzenie to nie można nazwać do końca laserem. Następuje tutaj zjawisko fototermolizy, emitowane są rozproszone promienie świetlne o różnej długości. Moc wiązki i gęstość energii musi być ograniczona, by nie poparzyć skóry.

Wadą tej technologii jest zdecydowanie najniższa skuteczność (około 60%), możliwe poparzenia skóry przy nieumiejętnej obsłudze, duża liczba potrzebnych wizyt, by otrzymać pożądany efekt. Zaletą tego typu urządzeń jest niski koszt zabiegów i to, że są dostępne niemal w każdym salonie kosmetycznym.

IPL+RF (E-light)

Technologia E-light jest połączeniem IPL z energią fal radiowych. Działanie RF polega na wzmocnieniu i uzupełnieniu fal świetlnych prądem zmiennym, co zwiększa skuteczność zabiegów. W tym przypadku mniejsze znaczenie ma kolor włosa. Urządzenie podobnie jak w innych laserach działa na melaninę, jednak wpływa również na owłosienie jasne i nie jest tutaj aż tak istotny kontrast między włosami a skórą.

Dużą zaletą zabiegów tego typu jest ich niewygórowana cena oraz większa skuteczność, sięgająca rzędu nawet 80% w porównaniu z urządzeniem IPL. Wadą technologii jest wciąż duża liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalających efektów.

Dual Laser SPTF+ (Photo Therapy Flash)

artykuł laser2W technologii sPTF została zastosowany system podwójnych lamp, dzięki czemu impulsy nie są rozbijane na pod-impulsy. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć moc urządzenia dwukrotnie w porównaniu z IPL, E-Light. Dodatkowo laser jest bardzo bezpieczny dzięki stabilnej wiązce promieni świetlnych.

Zdecydowaną zaletą urządzenia sPTF jest duża skuteczność działania sięgająca rzędu 98% oraz mniejsza liczba wizyt potrzebnych do osiągnięcia zadowalających efektów. Wadą tej technologii jest wyższa cena zabiegów w porównaniu z poprzednimi urządzeniami oraz jeszcze mała dostępność na rynku.

Laser diodowy

Laser diodowy jest zdecydowanie najlepszym, ale i najdroższych sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Urządzenie to pracuje na bardzo dużych mocach, dlatego konieczny jest naprawdę dobry system chłodzenia, by zapobiec ewentualnym poparzeniom i odczuciu bólu. Zanim wybierzecie się na taką terapię, upewnijcie się, że wybrany przez was gabinet go stosuje.

Zdecydowaną zaletą laserów diodowych jest ich wysoka skuteczność sięgająca wartości 99% oraz mała liczba wizyt potrzebnych by zdobyć zadowalające efekty. Wadą tego typu urządzeń jest bardzo duży koszt zabiegów oraz możliwość odczuwania bólu. Tylko nieliczne gabinety posiadają odpowiedni sprzęt, który jest bardzo drogi. Tańsze egzemplarze dostępne na rynku nie zawsze posiadają odpowiedni system chłodzący. Poza tym należy wystrzegać się podróbek laserów diodowych, które są dość powszechne na rynku, a ich efekty można porównywać ze zwykłym IPL-em.

Podsumowanie

Podsumowując, można powiedzieć, że depilacja laserowa to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Ile? To zależy od ciebie.

Jeśli chcesz dość tanio pozbyć się włosków, skorzystaj z technologii IPL+RF, jednak licz się z dużą liczbą zabiegów. Jeśli z kolei dołożysz trochę więcej grosza, możesz pozwolić sobie na Dual Laser sPTF. Wówczas skuteczność zabiegów zdecydowanie się zwiększy i ograniczysz liczbę wizyt. Najlepszym, ale niestety bardzo drogim rozwiązaniem jest laser diodowy. Tutaj uzyskasz efekty najszybciej i będą one naprawdę zadowalające. Niemniej jednak, należy się wcześniej upewnić, że gabinet posiada odpowiedniej klasy sprzęt, a nie tanią podróbkę.

artykuł laser3


Salon kosmetyczny Olwin w lublinie - kontakt

Promocja Tygodnia (24–29.09)*


Peeling Kawitacyjny + Sonofreza:
Twarz: 79zł 110zł
Twarz + Szyja: 99zł 130zł
Twarz + Szyja + Dekolt: 119zł 150zł
Zarezerwuj wizytę...


* Promocje nie sumują się.
stopka 1

W trosce o Twoje piękno...

stopka 2

Copyright © 2014-2018 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

przejście na góre strony