Zdj Art Jaki laser do depilacji jest najlepszy

Jaki Laser Do Depilacji Wybrać?

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach decyduje się na depilację laserową. Jest to bardzo wygodne i pozwala na trwałe pozbyć się uporczywego owłosienia.

Zastanawiacie się jak to działa? Czy na pewno warto zainwestować w tą drogą metodę? Otóż, drogie Panie i Panowie, warto, jak najbardziej. Każdy powinien inwestować we własny wygląd. Dzięki depilacji laserowej oszczędzicie czas i swoje bezsensowne wysiłki w walce z włoskami.

O co w tym wszystkim chodzi?

Większość dzisiejszych laserów wykorzystuje technologię świetlną, która oddziałuje na melaninę w skórze. Impulsy rozkładają ją, przez co włos nie ma się jak odżywiać i obumiera. Bardzo istotne jest, by karnacja była jak najjaśniejsza, a włos jak najciemniejszy. Wówczas powodzenie kuracji będzie bardzo zadowalające. Pozostałością po serii wizyt może być jedynie jasne i rzadkie owłosienie.

Istotną rzeczą przy depilacji laserowej jest systematyczność. Wynika to z fazy wzrostu włosa. Tylko te aktywnie rosnące, zostają naświetlane, a jest ich zaledwie 20-30%. By przejść cały cykl i podziałać na wszystkie włosy trzeba paru miesięcy. Około 4-10 regularnych zabiegów należy wykonać w odstępie 4-8 tygodni (w zależności od lasera). Po przejściu całej kuracji wskazane jest wykonywać zabiegi przypominające raz na parę miesięcy lub lat (zależnie od urządzenia).

Do zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy tylko ogolić się dzień przed wizytą oraz unikać opalania. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym na skórę, podczas przebywania na słońcu.

Mem artykuł-metody-depilacji2

Depilacja laserowa ma jednak wiele przeciwwskazań. Zaliczyć do nich można min: ciąża, okres karmienia, choroby skóry, leki i zioła światłouczulające, cukrzyca, padaczka, choroby krwi, nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientem, by zapobiec ewentualnym skutkom.

Bardzo wiele osób nurtuje pytanie, czy depilacja laserowa boli? Otóż, odczucie to nie można nazwać bólem. Jest to uczucie ciepła, bądź też przy większych mocach wrażenie pstryknięcia gumką. Do wykonania zabiegów nie jest konieczne żadne znieczulenie. Możecie się o tym przekonać przychodząc na bezpłatny, próbny „strzał”, co oferuje większość salonów.

Jaki Laser?

Pozostaje jednak pytanie: jaki laser wybrać, by być zadowolonym i nie wydać zbyt dużo pieniędzy? Postanowiłam omówić najpopularniejsze z nich, analizując ich moce, skuteczność i koszt.

IPL (Intense Pulse Light)

Technologia IPL polega na produkcji fal świetlnych o szerokim spektrum. Urządzenie to nie można nazwać do końca laserem. Następuje tutaj zjawisko fototermolizy, emitowane są rozproszone promienie świetlne o różnej długości. Moc wiązki i gęstość energii musi być ograniczona, by nie poparzyć skóry.

Wadą tej technologii jest zdecydowanie najniższa skuteczność (około 60-70%), możliwe poparzenia skóry przy nieumiejętnej obsłudze, duża liczba potrzebnych wizyt, by otrzymać pożądany efekt. Zaletą tego typu urządzeń jest niski koszt zabiegów i to, że są dostępne niemal w każdym salonie kosmetycznym.

IPL+RF (E-light)

Technologia E-light jest połączeniem IPL z energią fal radiowych. Działanie RF polega na wzmocnieniu i uzupełnieniu fal świetlnych prądem zmiennym, co zwiększa skuteczność zabiegów do 60-80%.

Dużą zaletą zabiegów tego typu jest ich niewygórowana cena oraz większa skuteczność w porównaniu z urządzeniem IPL. Wadą technologii jest wciąż duża liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalających efektów.

 Dual Laser SPTF+ (Photo Therapy Flash)

W technologii sPTF została zastosowany system podwójnych lamp, dzięki czemu impulsy nie są rozbijane na pod-impulsy, jak jest w przypadku urządzeń typu IPL, E-light. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć moc urządzenia praktycznie dwukrotnie. Dodatkowo laser jest bardzo bezpieczny dzięki stabilnej wiązce promieni świetlnych. Zabieg depilacji laserowej w tym przypadku, możemy wykonywać w okresie słonecznym i przy opalonej skórze, przestrzegając zalecenia i przeciwwskazania.

Zdj Sptf Laser 400px

Zdecydowaną zaletą urządzenia sPTF jest dość duża skuteczność działania, sięgająca rzędu 98%, co jest niemal porównywalne do tradycyjnych laserów diodowych. Dzięki temu potrzebna jest mniejsza liczba wizyt do osiągnięcia zadowalających efektów. Wadą tej technologii jest wyższa cena zabiegów w porównaniu z poprzednimi urządzeniami oraz jeszcze mała dostępność na rynku.

Zdj Sptf Impulsy

Laser Diodowy

Laser diodowy jest zdecydowanie najlepszym, ale i najdroższych sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Urządzenie to pracuje na bardzo dużych mocach, dlatego konieczny jest naprawdę dobry system chłodzenia, by zapobiec ewentualnym poparzeniom i odczuciu bólu. Zanim wybierzecie się na taką terapię, upewnijcie się, że wybrany przez was gabinet go stosuje.

Zdecydowaną zaletą laserów diodowych jest ich wysoka skuteczność sięgająca wartości 99% oraz mała liczba wizyt potrzebnych, by zdobyć zadowalające efekty. Wadą tego typu urządzeń jest duży koszt zabiegów, możliwość nieprzyjemnych odczuć podczas epilacji oraz brak możliwości wykonania zabiegu w okresie słonecznym i na opalonej skórze.

Pamiętaj, tylko nieliczne gabinety posiadają specjalistyczny i bezpieczny sprzęt, który jest dość drogi. Tańsze egzemplarze dostępne na rynku, nie zawsze posiadają odpowiedni system chłodzący. Poza tym, należy wystrzegać się podróbek laserów diodowych, które są dość powszechne na rynku, a ich efekty można porównywać ze zwykłym IPL-em.

Zdj Cool Laser 400px

Uwaga!
Obecnie najnowszym na rynku i najskuteczniejszym osiągnięciem inżynierii laserowej jest Laser Diodowy Coolite Pro, od globalnego producenta GSD. Zastosowano w nim, pierwszemu na świecie, innowacyjny system światłowodów do transmisji impulsu świetlnego, co zdecydowanie zwiększa efektywność energetyczną. Urządzenie emituje wiązkę fali 810nm, w odróżnieniu od innych laserów diodowych, dzięki czemu najskuteczniej dociera do melaniny we włosie. Przełomowy system Jet Smooth, pozwala na wykonanie 10 strzałów na sekundę, co znacząco skraca czas zabiegu depilacji. Maksymalne chłodzenie skóry klienta do -5º zapewnia kryształ szafiru. Laser Coolite Pro, w przeciwieństwie od tradycyjnych laserów diodowych, niszczy zarówno brodawki, jak i mieszki włosowe!  

Zabieg Depilacji Laserowem Diodowym Coolite Pro wykonasz w Gabinecie Olwin w Lublinie. Zapraszamy!

Podsumowanie

Podsumowując, można powiedzieć, że depilacja laserowa to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Ile? To zależy od ciebie.

Jeśli chcesz dość tanio pozbyć się włosków, skorzystaj z technologii IPL+RF, jednak licz się z dużą liczbą zabiegów. Jeśli z kolei dołożysz trochę więcej pieniędzy, możesz pozwolić sobie na Dual Laser sPTF. Wówczas skuteczność zabiegów zdecydowanie się zwiększy i ograniczysz liczbę wizyt. Najlepszym, ale niestety dość drogim rozwiązaniem jest Laser Diodowy. Tutaj uzyskasz efekty najszybciej i będą one naprawdę zadowalające. Niemniej jednak, należy się wcześniej upewnić, że gabinet posiada odpowiedniej klasy sprzęt, a nie tanią podróbkę.

Baner depilacja sptf 350

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Ciemne plamy pod pachami – jak się ich pozbyć?„ - zabieg epilacji sPTF+ może być jedynym wyjściem dla osób, u których występują przebarwienia pod pachami.

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.