Zdj Art Rtądzik Różowaty

Jak Powstaje Trądzik Różowaty I Jak Się Go Pozbyć?

Rumień, teleangiektazje, pęknięte naczynka, pajączki… Brzmi znajomo? Myślisz, że jesteś na to skazana? Otóż nie! Zadbaj o siebie, bo nieleczone zmiany naczyniowe prowadzą do powstania trądziku różowatego! Schorzenie to występuje najczęściej na twarzy w środkowej jej części, na policzkach, nosie i brodzie.

Chyba nie chcesz mieć brzydkich czerwonych krost i zgubień na twarzy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej o tym problemie. Poznaj sposoby leczenia i przeciwdziałania rozwijania się choroby. Twoja twarz woła o pomoc! Zadbaj o siebie i ciesz się jasną, naturalną cerą!

Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest schorzeniem, które dotyka przede wszystkim kobiet, o jasnej cerze, po 30 roku życia. Występuje najczęściej na twarzy na policzkach, nosie, czole, brodzie, a nawet ustach i oczach. W początkowej fazie na skórze widoczny jest rumień i rozszerzone naczynia krwionośne. Z czasem, przebarwienia i pajączki naczyniowe przybierają intensywniejszą barwę i stają się bardzo widoczne. Kolejnym etapem tych zmian, jest trądzik różowaty występujący w postaci bolesnych krost i grudek. Na skórze pojawiają się nierówności i dochodzi do patologicznego włóknienia gruczołów łojowych. Rumień prowadzi do przykrych konsekwencji, jakim jest trądzik różowaty.

Przyczyn pojawiania się zmian naczyniowych jest bardzo dużo. Mogą to być czynniki genetyczne lub hormonalne, ale również zewnętrzne, takie jak: gwałtowne zmiany temperatury, nieodpowiednia dieta, stres, intensywne słońce, alkohol, nieodpowiednie kosmetyki i leki rozszerzające naczynia krwionośne.

Zdj artykuł trądzik różowaty

Postacie trądziku różowatego:

  • Naczyniowo – Rumieniowata: występuje w postaci rumienia i popękanych naczyń. Nierzadko można zaobserwować obrzęk twarzy i odczuwać pieczenie, swędzenie skóry.
  • Grudkowo – Krostkowa: w tym przypadku rumień występuje na stałe. Okresowo pojawiają się grudki i krostki, które samoistnie znikają po paru dniach.
  • Przyrostowa: najczęściej przybiera postać zaczerwienionych zgrubień i guzów. Występuje przede wszystkim na nosie, ale również na policzkach, brodzie, czole, powiekach i uszach.
  • Oczna: objawia się obrzękiem i zaczerwienieniem wokół oka. Można odczuwać pieczenie, kłucie i swędzenie. Ponadto spojówki są przekrwione i występuje łzawienie.

Czego unikać?

Przede wszystkim należy unikać stresu oraz wychodzenia na silny wiatr i intensywne słońce. Ponadto należy zrezygnować z potraw ostrych i gorących, alkoholu, czekolady, ostrych zapachów, intensywnego makijażu, gorących kąpieli. U osób chorych nie można wykonywać peelingu i zabiegów rozgrzewających oraz używać preparatów z alkoholem, lanoliną i mentolem.

Co stosować?

Skórę należy odpowiednio nawilżyć, dlatego powinno się pić dużo wody i stosować kosmetyki nawilżające dla wrażliwej cery ze skłonnością do zmian naczyniowych. Ponadto kremy powinny zawierać kwas hialuronowym, witaminę K, E, C oraz pantenol, alantoinę, a także wyciąg z miłorzębu, algi morskie. Wskazane jest również stosowanie okładów i olejków z kamfory, rumianku, lukrecji, lawendy, zielonej herbaty, drzewa herbacianego i płatków owsianych.

Najlepiej będzie wymienić kosmetyki w domu na naturalne oraz stosować odpowiednie suplementy diety. Polecam „Naturalne Kosmetyki Aloesowe Dla Zdrowia i Urody”, które stosujemy w naszym gabinecie. Możecie także skorzystać z Zabiegów Aloesowych, by przekonać się jaką dużą skuteczność mają preparaty aloesowe.

Zdj Aloes Kosmetyki

Odpowiednia dieta

W zapobieganiu pogłębiania się trądziku różowatego niezwykle istotna jest odpowiednia dieta. Powinniśmy wyeliminować ze swojego jadłospisu cukier, nabiał, produkty kukurydziane, gluten, orzeszki ziemne oraz produkty ostre i rozgrzewające. Dietę powinniśmy natomiast wzbogacić o produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, migdały i ryby.

Leczenie

Osoby dotknięte trądzikiem różowatym powinny bezwzględnie udać się do dermatologa, szczególnie w przypadku występowania bolesnych grudek. W kuracji leczniczej najczęściej stosuje się antybiotyki i specjalne maści. 

Zabiegi laserowe redukują pęknięte naczynia i pajączki, wyciszają rumień oraz likwidują stan zapalny. Po całej kuracji skóra stanie się odporniejsza i mniej podatna na ponowne pojawienie się zmian.

Najlepszym rozwiązaniem jest zabieg Laserowej Terapii Naczyniowej, który znacząco redukuje rumień i rozszerzone naczynia krwionośne. Z każdym zabiegiem rumień zmniejsza swój zasięg i intensywność. Na skórze wyczuwalne jest ukojenie. Po zabiegu można normalnie funkcjonować i nakładać makijaż.

W przypadku, gdy na twarzy występują przebarwienia i brzydkie plamy, kurację na naczynka można wzbogacić o Laserową Terapię Usuwania Przebarwień. Wgłębienia i bruzdy natomiast, można spłycić poddając się kuracji Fotoodmładzania.

Zabiegi laserowe najlepiej wykonywać w serii 6-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Po odbyciu kuracji, warto zgłosić się na kilka zabiegów w serii po roku (jak wiadomo redukowane są skutki zmian naczyniowych, a nie przyczyny).

W połączeniu z odpowiednią dietą i kosmetykami, można doprowadzić skórę do należytego stanu i cieszyć się pięknym wyglądem przez długi okres.

Po zakończonej terapii laserowej, warto wykonać zabieg Radiotermolizy Termocell. Polega on na nieinwazyjnym, punktowym zamykaniu popękanych i rozszerzonych naczyń krwionośnych, za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Ponadto, świetnie sprawdza się w przypadku usuwanie plam wiśniowych de Morgana (intensywnie czerwone punkty na ciele). Zabieg trwale zamyka naczynia, nie powodując blizn, ani żadnych powikłań. Okres gojenia pozabiegowego jest znacznie krótszy i mniej uciążliwy, w porównaniu z innymi metodami.

Zabiegi wzmacniające naczynka

Doskonałym rozwiązaniem jest po zakończonej terapii laserowej wybrać się na odpowiedni peeling, dedykowany dla cery naczyniowej, połączony z aplikowaniem substancji aktywnych.

W trądziku różowatym polecamy wykonywać następujące zabiegi, które wzmacniają ściany naczyń:

Oxybrazja – zabieg delikatnie złuszcza naskórek za pomocą soli fizjologicznej oraz hartuje i wzmacnia naczynka. Oxybrazja doskonale wspomaga redukcję trądziku różowatego oraz ogranicza powstawanie nowych zmian. Po zabiegu skóra jest wyciszona, nawilżona i ukojona.

Peeling Kawitacyjny – zabieg usuwa zaskórniki oraz złuszcza naskórek za pomocą fal ultradźwiękowych. Peeling kawitacyjny nie powoduje nagrzewania się skóry, dlatego polecany jest do cery wrażliwej i naczyniowej.

Oczyszczanie Wodorowe - zabieg likwidujący zaskórniki i zanieczyszczenia skóry, za sprawą podciśnienia oraz aktywnych cząsteczek wodoru. Kuracja nie powoduje podrażnień oraz przegrzania skóry, dlatego jest także polecana do cery naczyniowej. 

Infuzja Tlenowa - oddziaływanie czystym tlenem, połączone z wprowadzaniem witaminy C lub innych preparatów, które hartują ściany naczyń. Infuzja tlenowa wycisza skórę, nawilża i odmładza.

Sonoforeza - aplikowanie do naczyń krwionośnych substancji wpływających na zwiększenie wytrzymałości i elastyczności ich ścian, za pomocą ultradźwięków. Sonoforezę warto łączyć z zabiegami oczyszczającymi.

Jonoforeza + Galwanizacja – wtłaczanie substancji aktywnych za pomocą prądu stałego. Jonoforeza likwiduje wykwity zapalne, poprawia mikrokrążenie oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Ponadto, regeneruje i nawilża skórę.

Mezoterapia Bezigłowa - głębokie wtłoczenie substancji aktywnych do naczyń krwionośnych, za sprawą zjawiska elektroporacji. Mezoterapia bezigłowa łączy w sobie sonoforezę i jonoforezę. Doskonale wycisza i nawilża skórę oraz wzmacnia naczynia.

Zabieg Oxygemeo 3w1 - działa w trzech obszarach: złuszcza naskórek, intensywnie dotlenia skórę oraz dostarcza cerze aktywnych preparatów, w tym substancji łagodzących stany zapalne. Kuracja jest bezpieczna dla cery naczyniowej i wrażliwej, gdyż nie powoduje podrażnień.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!