Często Zadawane Pytania:

?

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

Zabiegi laserowe, takie jak trwała depilacja, fotoodmładzanie, terapia naczyniowa, usuwanie przebarwień, terapia trądziku nie dają odczucia bólu. Najczęściej jest wyczuwalne delikatne ciepło, jednak w przypadku osób szczególnie wrażliwych podczas zabiegów na delikatnych sferach ciała np. głębokie bikini, możliwe jest odczucie lekkiego ukucia, przypominającego pstrykniecie gumką recepturką.

Do wykonania zabiegów nie jest konieczne żadne znieczulenie. Dla zmniejszenia dyskomfortu, stosuje się żel chłodzący, który jest nakładany na skórę przed zabiegiem laserowym. Z kolei głowica Lasera Diodowego wyposażona jest w moduł chłodzący. Zabiegi Lipolaserem Xante są całkowicie bezbolesne i przyjemne. Niedowiarków zapraszamy na próbę laserową do naszego gabinetu.

?

Czy zabieg radiotermolizy - zamykanie naczyń, jest bolesny?

Zabieg radiotermolizy nie powoduje większego uczucia bólu. Podczas zabiegu Klient może odczuwać lekki dyskomfort. Pojawiające się uczucie delikatnego ukucia, związane jest z pulsacyjnym działaniem prądu na poziomie fali radiowej. Metoda ta jest znacznie mniej odczuwalna w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku, zabiegami zamykania naczyń.

?

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Zabiegi karboksyterapii mogą powodować uczucie dyskomfortu. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji Klienta. Podczas zabiegu pojawia się odczucia związane z wkuciem igły oraz uczucie rozpierania, podczas wprowadzanie dwutlenku węgla.

?

Czy peelingi mechaniczne, zabiegi z użyciem ultradźwięków, prądów oraz fal radiowych są bolesne?

Zabiegi wykonywane przy pomocy Urządzenia Synergy+, Magnifico II i Premium są w pełni bezpieczne i bezbolesne. Po zabiegu można odczuwać jedynie lekkie mrowienie na skórze, które znika w przeciągu paru godzin. Po kuracji można normalnie funkcjonować i wrócić do codziennych zajęć.

?

Czy zabiegi próżniowe są bolesne?

Wręcz przeciwnie! Zabiegi próżniowe piersi i ciała należą do bardzo przyjemnych kuracji. Podczas wizyty można się zrelaksować i odpocząć.

?

Czy po jakichś zabiegach wykonywanych w naszym gabinecie, mogą wystąpić powikłania?

Zabiegi są całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Ryzyko powikłań jest eliminowane, podczas przeprowadzania szczegółowego wywiadu z Klientem przed kuracją. Ewentualne zaczerwienienia skóry, które mogą się pojawić w bardzo małej liczbie przypadków, znikają w przeciągu paru godzin.

?

Czy efekty zabiegów są trwałe?

Każdy zabieg laserowy, ultradźwiękowy, próżniowy, z użyciem prądów itp. daje długotrwałe efekty. Niemniej jednak, liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie dla każdego Klienta, ze względu na różnice w rodzaju skóry i włosa, partię ciała, płeć i wiek, czynniki genetyczne i hormonalne. Należy również pamiętać, że w przypadku określonych terapii, dużą rolę odgrywa odpowiednie dbanie o skórę i organizm w zaciszu domowym (o czym można poczytać w naszych artykułach). Zabieg radiotermolizy trwale zamyka popękane lub rozszerzone naczynie krwionośne.

?

Czy zabiegom poddawane są wszystkie części ciała?

W przypadku zabiegów laserowych pomijane są bliskie okolice oczu, brodawek sutkowych, narządy płciowe męskie, strefa bezpośrednio pod kolanem oraz tarczyca. Przy pozostałych zabiegach omijana jest tarczyca oraz miejsce pod kolanem.

?

Jak długo trwają zabiegi?

Zabiegi z użyciem lasera trwają, zależnie od partii od 15 minut do 2 godzin. Zabiegi ultradźwiękowe, z użyciem prądów i fal radiowych zajmują od 30 do 90 minut, w zależności od strefy. Masaże próżniowe trwają od 20 do 50 minut, w zależności od partii i rodzaju zabiegu. Zabieg radiotermolizy zajmuje kilka sekund na jedno naczynko. Zabieg karboksyterapii trwa od kilku do kilkunastu minut.

?

Czy należy się specjalnie przygotowywać przed wizytą?

W przypadku depilacji laserowej należy dzień przed zabiegiem ogolić partię ciała, poddawaną kuracji. Najlepiej, gdy skóra jest gładka i nie wystaje z niej włos. Błędne jest zostawianie owłosienia na długość do 2mm, gdyż wiąże się to ze słabszymi efektami zabiegów. Zabiegi laserowe wymagają stosowania się do zaleceń odnośnie leków, opalania, peelingów itp,. Są one szczegółowo opisane przy każdej terapii. W przypadku zabiegów radiotermolizy i karboksyterapii należy zrezygnować ze stosowania peelingów i kwasów na okres 3 tygodni przed zabiegiem. Pozostałe terapie nie wymagają większego przygotowania. Na parę godzin przed wizytą ciało należy umyć i nie stosować żadnych kremów, balsamów, dezodorantów i antyperspirantów.

?

Jak należy postępować po zabiegach?

Zabiegi w żaden sposób nie wpływają na tryb życia. Bezpośrednio po wizycie można normalnie funkcjonować, nakładać makijaż, golić owłosienie według potrzeb (po depilacji laserowej należy unikać metod wyrywających włosa np. depilacja woskiem, pastą cukrową, depilatorem itp.). Kąpiele, dezodoranty, kremy, balsamy itp. można stosować już w parę godzin lub dni po zabiegu, zależnie od kuracji. Wskazane jest również, by unikać słońca i stosować kremy z filtrem. W wielu terapiach polecane jest picie większej ilości wody, co ma za zadanie, ułatwić wydalania toksyn z organizmu. W przypadku zabiegu radiotermolizy, postępowanie pozabiegowe omówione jest szczegółowo, w opisie zabiegu na naszej stronie.