Depilacja Laserem Diodowym Coolite Pro

Depilacja laserem diodowym coolite pro lublinDepilacja medycznym laserem diodowym Coolite Pro to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia! Rewolucyjna technologia zastosowana w tym, światowej klasy urządzeniu, pozwoli Ci się cieszyć gładką i aksamitną skórą przez wiele lat!

Coolite Pro to obecnie najlepsze urządzenie na rynku! Ten innowacyjny laser medyczny to najnowocześniejsze osiągnięcie inżynierii laserowej, od globalnego producenta GSD. Jest to pierwszy na świecie laser diodowy, w którym zastosowano technologię światłowodową do transmisji impulsu świetlnego! Dzięki takiemu przełomowemu rozwiązaniu, można uzyskać niezwykle dużą skuteczność w zabiegu trwałej fotoepilacji bez ryzyka powikłań.Urządzenie posiada certyfikat Europejski CE z dyrektywą medyczną oraz certyfikat amerykańskiej komisji FDA, co świadczy o wysokiej jakości.

Coolite Pro zapewnia jednolity rozkład emitowanej energii, bez spadku mocy przez całą swoją żywotność. Innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym zwiększyć efektywność energetyczną, było umieszczenie lasera FCD wewnątrz głównego urządzenia, zamiast rękojeści. Energia przekazywana jest równomiernie i precyzyjnie przez włókno do chromoforu docelowego tj. do melaniny we włosie, co sprawia, że efekty zabiegu epilacji są bardzo wysokie.

Laser coolite pro - depilacja olwin Lublin

Laser diodowy Coolite Pro wyróżnia się ponadto, zaawansowanym system sapphire touch cooling. Kryształ szafiru znajdujący się w głowicy, zapewnia stały, maksymalny efekt chłodzenia skóry klienta w zakresie 0-5ºC, co gwarantuje bezpieczeństwo, brak skutków ubocznych oraz małą odczuwalność zabiegu fotoepilacji.

Laser medyczny Coolie Pro, w odróżnieniu od innych urządzeń, wykorzystuje długość fali 810nm, przez co światło lasera jest w najskuteczniejszy sposób absorbowane przez melaninę w mieszku włosa oraz jednocześnie jest neutralne dla wody i hemoglobiny. Wszystko to sprawia, że fotodepilacja diodowa gwarantuje najwyższe efekty kuracji i  bezpieczeństwo dla naskórka.

Unikalna, rewolucyjna technologia Jet Smooth, zastosowana w laserze Coolite Pro, polegająca na emisji wiązki lasera z częstotliwością 10 impulsów na sekundę, sprawia, że zabieg depilacji laserowej jest niezwykle szybki i komfortowy dla klienta.

Uwaga

Wykonujemy również Depilację Laserową sPTF+, której efekty są nieznacznie niższe do tradycyjnych laserów diodowych. Należy zaznaczyć, że epilacji diodowej nie wykonujemy w okresie słonecznym oraz na opalonej skórze, w przeciwieństwie do fotoepilacji sPTF+, gdzie zabieg możemy odbyć, z zachowaniem wszelkich przeciwwskazań i zaleceń. Ponadto, dla osób, dla których epilacja laserem diodowym okaże się zbyt odczuwalna, doskonałą alternatywą jest depilacja laserowa sPTF+, która jest praktycznie bezbolesna. Dzięki tym odmiennym cechom urządzeń, jesteśmy w stanie, dostosować zabieg epilacji, do potrzeb danej osoby, biorąc pod uwagę stan owłosienia, fototyp skóry, odczucia oraz porę roku.

 

Czym się różni Coolite Pro od tradycyjnych laserów diodowych?

W przypadku tradycyjnej depilacji diodowej, wiązka światła przenika do skóry właściwej, szybko podnosząc temperaturę mieszków włosowych do 65°C, co powoduje ich uszkodzenie. Natomiast, laser diodowy w technologii Jet Smooth nagrzewa stopniowo mieszki włosowe do wymaganej, wysokiej temperatury, wykorzystując dużą liczbę impulsów emitowanych z niską częstotliwością. Laser Coolite Pro skutecznie niszczy zarówno brodawki, jak i mieszki włosowe!

coolite laser diodowy lublin olwin

 

Pozbądź się włosków w sposób skuteczny, bezpieczny, szybki i komfortowy!

Depilacja laserem diodowym, nazywana także epilacją, fotodepilacją, fotoepilacją, polega na selektywnej dynamice światła i ciepła (selektywna fototermoliza). Światło emitowane przez laser, jest pochłaniane przez ciemny barwnik, czyli melaninę we włosie, a następnie zamieniane jest na energię cieplną, która z kolei powoduje zniszczenie opuszki włosa i blokadę naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa. Prowadzi to do trwałego zniszczenia cebulki włosa. Zabieg laserem Coolite Pro umożliwia nam indywidualne dobranie energii, regulację częstotliwości oraz wybór fototypu skóry, co zapewnia pełnię bezpieczeństwa oraz najwyższe efekty na poziomie aż 99%!

 

Efekt po przeprowadzeniu 3 zabiegów depilacji laserem diodowym.

 

Fotodepilacja okolic bikini:

Bardzo często klienci pytają, czym różni się depilacja laserowa bikini płytkiego od głębokiego. Otóż, fotoepilacja bikini płytkiego obejmuje linie bielizny oraz parę centymetrów na zewnątrz i do środka. Jeśli chodzi natomiast, o bikini głębokie, to epilacji poddawana jest cała okolica intymna.

Uwaga: Nie wykonujemy depilacji laserowej okolic bikini u Panów, ze względu na przeciwwskazanie medyczne.

 

Zalecenia
Polecamy wykonanie od 4 do 8 zabiegów w serii, w odstępie od 6 do 8 tygodni w przypadku fotodepilacji ciała (zależnie od ilości odbytych wizyt – na początku częściej, później coraz rzadziej). W  przypadku epilacji twarzy natomiast, polecamy wykonywanie zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni. Następnie, należy zgłosić się na 1-2 zabiegi przypominające po 2-3 latach (w zależności od potrzeb).

Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych cech klienta (kolor włosów i skóry, zaburzenia genetyczne, hormonalne). Konieczność powtarzania zabiegu, wiąże się z fazami wzrostu, uśpienia i obumierania włosa. Tylko część włosów jest w aktualnej fazie wzrostu i to one reagują na światło lasera diodowego. Faza uśpienia włosa z kolei, może trwać nawet kilka miesięcy. Po tym okresie następuje ponowny aktywny etap wzrostu. Ponadto, niektóre brodawki włosa, mogą próbować się zregenerować po paru latach.

Głowica Coolite ProPo około 2 tygodniach od zabiegu fotoepilacji można zauważyć wypadanie włosów. Można im pomóc pocierając ciało gąbką podczas kąpieli, bądź ręcznikiem przy osuszaniu (delikatne ruchy! nie można włosów wyrywać na siłę! same powinny wypaść!) Po około 4-8 tygodniach będą już widoczne włosy z kolejnej fazy wzrostu i to właśnie ich pozbywamy się przy następnym zabiegu.

Metoda epilacji laserem diodowym osiąga skuteczność na poziomie aż 99%. Włosy, które jedynie pozostają są delikatne, jasne i mało zauważalne. Im ciemniejszy włos, tym lepsze efekty można uzyskać! Z pewnością przekonasz się do tej metody depilacji i zobaczysz jaka wygoda się z tym wiąże!

Przed zabiegiem depilacji laserowej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o braku skutków ubocznych i odczuciach towarzyszących zabiegowi.

 

Przygotowanie do zabiegu

 • Dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę maszynką.
 • 24 godziny przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania balsamów, dezodorantów, antyperspirantów itp.. Blokery w przypadku epilacji pach, odstawiamy na tydzień przed zabiegiem. Skóra do depilacji laserowej powinna być czysta.
 • Należy zrezygnować z intensywnego opalania skóry (słońce, solarium, samoopalacze) na 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Należy zrezygnować z wykonywania głębokich peelingów, kwasów na obszarze zabiegowym na miesiąc przed zabiegiem.
 • Należy zrezygnować z depilacji woskiem, pęsetą, depilatorem, kremami na miesiąc przez zabiegiem.
 • Na 24 godziny przed zabiegiem nie przyjmujemy żadnych leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych itp.!
 • Należy zrezygnować z witaminy A, leków i ziół światłouczulających (najlepiej wykluczyć wszystkie zioła, w tym  herbaty i leki ziołowe, herbaty odchudzające, kremy na bazie ziół, leki uspokajające ziołowe itp.)  na 1-2 tygodnie przed zabiegiem!
UWAGA! Zalecenia przed zabiegiem epilacji są bardzo istotne! Niezastosowanie się do zaleceń, może skutkować poparzeniem skóry! Jeśli masz wątpliwości odnośnie leków i ziół, koniecznie przeczytaj ulotkę, by przekonać się, czy lek jest światłoczuły oraz skontaktuj się z naszym Gabinetem! Na każdą wizytę, miej przygotowany spis leków, które przyjmujesz!

 

Po zabiegu

 • Na 2-3 dni po zabiegu należy zrezygnować ze stosowania mydeł, dezodorantów, antyperspirantów na bazie alkoholu.
 • Na 2-3 dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny oraz basenu.
 • Należy zrezygnować z intensywnego opalania przez cały okres trwania kuracji (wskazane jest stosowanie w lecie kremów z wysokim filtrem UV).
 • Należy zrezygnować z przyjmowania środków zwiększających reakcję na światło w okresie terapii (leki i zioła światłoczułe, witamina A itp.).
 • Nie należy stosować silnych peelingów chemicznych, kwasów przez cały okres trwania kuracji.
 • Jeśli po 3 godzinach od zabiegu Pacjent odczuwa dyskomfort w postaci świądu lub pieczenia (bardzo rzadkie przypadki), można zastosować preparaty łagodzące np. Panthenol (bez alkoholu!).
 • U nielicznych Pacjentów (1-2%) może wystąpić zaczerwienie, które zniknie w przeciągu paru godzin.

 

Laser Coolite Pro lublin OlwinPrzeciwwskazania

 • Opalenizna
 • Mechaniczne uszkodzenia
 • Miesiączkowanie pierwsze 2-3 dni przy depilacji okolic bikini
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Ciężkie choroby np. nowotworowa
 • Choroby skóry: bielactwo, łuszczyca (faza aktywna), nadwrażliwość na światło, opryszczka,
  liszaj płaski
 • Duża skłonność do przebarwień
 • Bliznowce
 • Terapia hormonalna (nie dotyczy antykoncepcji) przez ostatnie 3 miesiące
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (np. antybiotyki z grupy tetracyklin lub sterydów)
 • Leczenie retinoidami przez ostatnie 6 miesiący
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Stosowanie kremów i leków z witaminą A (retinol), Betakaroten
 • Przyjmowanie ziół (nagietek, dziurawiec, bratek, skrzyp, figura2, herbatki odchudzające i przeczyszczające, kremy i leki ziołowe, w tym uspokajające)
 • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych przez ostatnie 24 godziny
 • Stosowanie perfum z olejkiem z bergamotki
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Rozrusznik serca
 • Obecność metalowych implantów
 • Inne ciężkie choroby

 

Uwaga

Powyższe przeciwwskazania dotyczą tylko partii ciała poddawanej zabiegowi fotoepilacji oraz aktywnej postaci wymienionych chorób (czytaj więcej). Wszystkie wskazane w przeciwwskazaniach leki i zioła należy odstawić na 1-2 tygodnie przed zabiegiem, wówczas można odbyć zabieg (jeśli odstawienie leków nie zagraża życiu i zdrowiu).

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

 

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!


W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2018 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.