Zdj Art Jaki laser do depilacji jest najlepszy

Jaki Laser Do Depilacji Wybrać?

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach decyduje się na depilację laserową. Jest to bardzo wygodne i pozwala na trwałe pozbyć się uporczywego owłosienia.

Zastanawiacie się jak to działa? Czy na pewno warto zainwestować w tą drogą metodę? Otóż, drogie Panie i Panowie, warto, jak najbardziej. Każdy powinien inwestować we własny wygląd. Dzięki depilacji laserowej oszczędzicie czas i swoje bezsensowne wysiłki w walce z włoskami.

O co w tym wszystkim chodzi?

Większość dzisiejszych laserów wykorzystuje technologię świetlną, która oddziałuje na melaninę w skórze. Impulsy rozkładają ją, przez co włos nie ma się jak odżywiać i obumiera. Bardzo istotne jest, by karnacja była jak najjaśniejsza, a włos jak najciemniejszy. Wówczas powodzenie kuracji będzie bardzo zadowalające. Pozostałością po serii wizyt może być jedynie jasne i rzadkie owłosienie.

Istotną rzeczą przy depilacji laserowej jest systematyczność. Wynika to z fazy wzrostu włosa. Tylko te aktywnie rosnące, zostają naświetlane, a jest ich zaledwie 20-30%. By przejść cały cykl i podziałać na wszystkie włosy trzeba paru miesięcy. Około 4-10 regularnych zabiegów należy wykonać w odstępie 4-8 tygodni (w zależności od lasera). Po przejściu całej kuracji wskazane jest wykonywać zabiegi przypominające raz na parę miesięcy lub lat (zależnie od urządzenia).

Do zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy tylko ogolić się dzień przed wizytą oraz unikać opalania. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym na skórę, podczas przebywania na słońcu.

Mem artykuł-metody-depilacji2

Depilacja laserowa ma jednak wiele przeciwwskazań. Zaliczyć do nich można min: ciąża, okres karmienia, choroby skóry, leki i zioła światłouczulające, cukrzyca, padaczka, choroby krwi, nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z klientem, by zapobiec ewentualnym skutkom.

Bardzo wiele osób nurtuje pytanie, czy depilacja laserowa boli? Otóż, odczucie to nie można nazwać bólem. Jest to uczucie ciepła, bądź też przy większych mocach wrażenie pstryknięcia gumką. Do wykonania zabiegów nie jest konieczne żadne znieczulenie. Możecie się o tym przekonać przychodząc na bezpłatny, próbny „strzał”, co oferuje większość salonów.

Jaki Laser?

Pozostaje jednak pytanie: jaki laser wybrać, by być zadowolonym i nie wydać zbyt dużo pieniędzy? Postanowiłam omówić najpopularniejsze z nich, analizując ich moce, skuteczność i koszt.

IPL+RF (E-light)

Technologia E-light jest połączeniem IPL z energią fal radiowych. Działanie RF polega na wzmocnieniu i uzupełnieniu fal świetlnych prądem zmiennym.

Dużą zaletą zabiegów tego typu jest ich niewygórowana cena. Wadą technologii jest duża liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalających efektów.

 Dual Laser SPTF+ 

W technologii sPTF została zastosowany system podwójnych lamp, dzięki czemu impulsy nie są rozbijane na pod-impulsy, jak jest w przypadku urządzeń typu IPL, E-light. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć moc urządzenia. 

Zdecydowaną zaletą urządzenia sPTF jest większa skuteczność działania w porównaniu z technologią IPL. Dzięki temu potrzebna jest mniejsza liczba wizyt do osiągnięcia zadowalających efektów. Wadą tej technologii jest wyższa cena zabiegów w porównaniu z poprzednimi urządzeniami.

Zdj Sptf Impulsy

Laser Diodowy

Laser diodowy jest zdecydowanie najlepszym, ale i najdroższych sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Urządzenie to pracuje na bardzo dużych mocach, dlatego konieczny jest naprawdę dobry system chłodzenia, by zapobiec ewentualnym poparzeniom i odczuciu bólu. Zanim wybierzecie się na taką terapię, upewnijcie się, że wybrany przez was gabinet go stosuje.

Zdecydowaną zaletą laserów diodowych jest ich wysoka skuteczność oraz mała liczba wizyt potrzebnych, by zdobyć zadowalające efekty. Wadą tego typu urządzeń jest duży koszt zabiegów, możliwość nieprzyjemnych odczuć podczas epilacji oraz brak możliwości wykonania zabiegu w okresie słonecznym i na opalonej skórze.

Pamiętaj, tylko nieliczne gabinety posiadają specjalistyczny i bezpieczny sprzęt, który jest dość drogi. Tańsze egzemplarze dostępne na rynku, nie zawsze posiadają odpowiedni system chłodzący. Poza tym, należy wystrzegać się podróbek laserów diodowych, które są dość powszechne na rynku, a ich efekty można porównywać ze zwykłym IPL-em.

Depilacja diodowa zabieg01

Podsumowanie

Podsumowując, można powiedzieć, że depilacja laserowa to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Ile? To zależy od ciebie.

Jeśli chcesz dość tanio pozbyć się włosków, skorzystaj z technologii IPL+RF, jednak licz się z dużą liczbą zabiegów. Jeśli z kolei dołożysz trochę więcej pieniędzy, możesz pozwolić sobie na Dual Laser sPTF. Wówczas skuteczność zabiegów zdecydowanie się zwiększy i ograniczysz liczbę wizyt. Najlepszym, ale niestety dość drogim rozwiązaniem jest Laser Diodowy. Tutaj uzyskasz efekty najszybciej i będą one naprawdę zadowalające. Niemniej jednak, należy się wcześniej upewnić, że gabinet posiada odpowiedniej klasy sprzęt, a nie tanią podróbkę.

Baner depilacja sptf 350

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Ciemne plamy pod pachami – jak się ich pozbyć?„ - zabieg epilacji sPTF+ może być jedynym wyjściem dla osób, u których występują przebarwienia pod pachami.

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.