fbpx
facebook
Logo2

Jaką Metodę Depilacji Wybrać?

Zabieg Depilacji Laserowej Sptf

Każda z Was z pewnością ciągle zmaga się z problemami uporczywego owłosienia, które ciągle odrasta. W zależności od rodzajów depilacji, można się go pozbyć na różny okres czasu. Dużo również zależy od stanu naszego portfela.

Ile to wszystko kosztuje? Czy istnieje metoda na trwałe usunięcie włosa? Jakie są sposoby walki z nim? Postaram się to wszystko pokrótce omówić i pomóc Wam w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Golenie maszynką

Pierwszym, najpopularniejszym sposobem na usunięcie owłosienia jest golenie maszynką. Metodę tą stosowała z pewnością każda kobieta. Jest szybka, prosta i najtańsza, ale czy na pewno? Podliczając koszt zakupu maszynek, ostrzy, kremów do golenia przez długie lata, może się okazać, że jest zupełnie odwrotnie.

Baner Depilacja Laserowa Diodowa Modelka

Woski odrastają bardzo szybko. Praktycznie na drugi dzień skóra nie jest gładka, a ostre włosy zaczynają być widoczne. Ponadto bardzo łatwo ciało ulega podrażnieniu. Każda z was to przyzna. Najgorzej jest w okolicy bikini. Dobrze przylegająca bielizna pociera skórę podczas ruchu, co skutkuje zaczerwienieniem i krostkami. Można zawsze zastosować kremy nawilżające lub na podrażnienia, ale ulga jest chwilowa i nie zabezpieczy to naszego ciała na dłużej.

 

Depilator

Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora jest najboleśniejszym sposobem depilacji. Urządzenie jest wyposażone w pęsety lub dyski, zależnie od modelu i jego praca polega na wyrywaniu włosów. Jego koszt wacha się w granicach od kikudziesięciu do kilkuset złotych. Im więcej przeznaczymy na zakup, tym będzie miał więcej funkcji i możliwości. Efekty zabiegów utrzymują się nawet do 3 tygodni.

Bardzo dużą wadą depilatorów jest ból, z którym nie wszyscy sobie radzą. Ponadto depilacja może podrażniać skórę, a włoski mogą wrastać w skórę. Radziłabym raczej wybrać metodę, która przysparza mniej cierpienia.

 
Depilacja laserowa SPTF

Depilacja kremem

Kolejnym rodzajem depilacji jest depilacja chemiczna, za pomocą kremów, pianek i żeli. Ten sposób walki z owłosieniem jest dość ryzykowny. Przed zastosowaniem preparatu,wskazane jest dokonanie próby na niewielkiej powierzchni ciała, by zapobiec rozległym podrażnieniom i reakcjom uczuleniowym. Dodatkowo, nie każdy preparat można stosować na określonych partiach ciała.

Kremy do depilacji rozpuszczają włos, który zaczyna odrastać dopiero po 3-4 dniach. Ponadto należy wspomnieć, że jest on zaokrąglony, przez co nie kuje nas tak bardzo, jak w przypadku golenia zwykłą maszynką.

 

Depilacja woskiem

Następną w kolejności popularność w usuwaniu owłosienia zdobył wosk. Są różne metody tej depilacji. Można stosować paski na zimno, co jest znacznie mniej skuteczne, albo tradycyjnie na ciepło. Koszt zabiegu nie jest wygórowany, a trzeba go powtarzać, co 3-5 tygodni, w zależności od potrzeb. Włosy po kuracji staja się słabsze i rzadsze, a skóra jest dłużej gładka.

Każda metoda posiada jednak jakieś wady. Po pierwsze jest ona dość bolesna i może powodować podrażnienia. Podobnie jak podczas golenia maszynką, można stosować kremy łagodzące. Niemniej jednak, niektóre włosy mogą ulec połamaniu i wrosnąć w skórę. Depilacja tego typu ma swoje przeciwwskazania, jak choroby żył, zapalenia skóry, cukrzyca itp.

 

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest następczynią wosku. Depilacja tego typu jest mniej bolesna. Dodatkowo włosy usuwane są w kierunku wzrostu, co redukuje liczbę ich złamań i podrażnień. Metoda ta jest nie jest kosztowna. Bardzo łatwo można ją wykonać w domu, znając odpowiedni sposób. Pasta cukrowa eliminuje nawet najkrótsze, dwumilimetrowe włosy, dlatego jej efekty są dłuższe (nawet do 10 tygodni). Należy jeszcze tutaj wspomnieć, że ten sposób depilacji, można stosować nawet cierpiąc na choroby skóry, żylaki i egzemę.

 
Zabieg depilacji laserowej Diodowej coolite

Depilacja laserowa

Na rynku istnieje wiele rodzajów urządzeń tego typu. Niemniej jednak, jest ona najskuteczniejszym, trwałym sposobem walki z owłosieniem. Najczęściej urządzenia kierują swoje działa na melaninę, dlatego też włosy ciemne najlepiej nadają się do tego typu depilacji. Przeciwwskazaniem do zabiegów są ciężkie choroby skóry i ciała, ciąża, nowotwory i itp.

Depilacja jest bezbolesna, podczas sesji można odczuwać jedynie delikatne ciepło lub ból przypominający pstryknięcie gumką. W depilacji tego typu ważna jest systematyczność, ze względu na fazy wzrostu włosa. Należy jednak wspomnieć, że ta metoda jest dość kosztowna. Jednakże biorąc pod uwagę przyszłe efekty i wygodę, warto zainwestować.

 

Zależnie od rodzaju urządzania, efekty zabiegów są różne:

  • Laser rubinowy – jest przestarzałym urządzeniem, dziś już raczej niestosowanym. Jego efektywność można ocenić na poziomie 20-50%;
  • Laser aleksandrytowy – jest urządzaniem, który według niektórych opinii, może być stosowany również do jasnych włosów. Jego skuteczność można ocenić na poziomie 80%. Jest on już rzadko stosowany;
  • Laser yagowy – jako jedyny na rynku nie oddziałuje na melaninę. Urządzenie może być stosowane również do jasnych włosów. Jednakże jego efektywność to zaledwie 40-60%;
  • Fotodepilacja IPL – polega na emitowaniu wiązki światła w postaci podimpulsów, które docierają do wnętrza skóry, niszcząc melaninę, odpowiedzialną za wzrost włosa. Metoda ta jest dość popularna, jednak istnieją już na rynku inne bardziej skuteczne urządzenia. Efektywność zabiegów w przypadku terapii IPL to 60-70%;
  • Fotodepilacja E-light – jest to metoda łącząca technologię IPL i RF (fale radiowe). Skutkuje lepszymi efektami zabiegów (60-80%), w porównaniu ze swoim poprzednikiem;
  • Dual Laser sPTF+ – jest urządzaniem bardzo skutecznym. Zastosowano w nim system podwójnych lamp, dzięki czemu impulsy nie są rozbijane, jak w przypadku urządzeń typu IPL i E-light. Ponadto laser pracuje na dwa razy większych mocach. Jego efektywność oceniana jest na 98%;
  • Laser Diodowy – jest najskuteczniejszym urządzaniem wśród laserów do epilacji, przez co ceny depilacji są większe. Wykorzystuje on bardzo dużą moc, jednak niejednokrotnie wiąże się to z większymi odczuciami dla klienta. Efekty zabiegu i bezpieczeństwo, zależą od klasy urządzenia. Skuteczność zabiegu oceniania jest na 99%;
  • Laser ELOS – jest połączeniem lasera diodowego i RF (fal radiowych). Osiąga podobną efektywność, jak w przypadku poprzednika. Różnicą jest to, że urządzenie kontroluje poziom temperatury, dlatego odznacza się dużym bezpieczeństwem.

a nie myślałeś o depilacji

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!


Polecamy nasze artykuły do przeczytania:


 

Promocja Tygodnia (18-23.01)*

Mikrodermabrazja Diamentowa + Peeling Kawitacyjny + Mezoterapia Bezigłowa:
Twarz: 269zł 330zł
Twarz + Szyja: 299zł 370zł
Twarz + Szyja + Dekolt: 329zł 410zł
Dowiedz się więcej…

Do końca promocji pozostało:

Zarezerwuj wizytę…

* Promocje nie sumują się.


foofter1

W trosce o Twoje piękno...

foofter2

up