Zdj Art jaką metodę depilacji wybrać

Jaką Metodę Depilacji Wybrać?

Każda z Was z pewnością zmaga się z problemami uporczywego owłosienia, które ciągle odrasta. W zależności od rodzajów depilacji, można się go pozbyć na różny okres czasu. Dużo również zależy od stanu naszego portfela.

Ile to wszystko kosztuje? Czy istnieje metoda na trwałe usunięcie włosa? Jakie są sposoby walki z nim? Postaram się to wszystko pokrótce omówić i pomóc Wam w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Golenie maszynką

Pierwszym, najpopularniejszym sposobem na usunięcie owłosienia jest golenie maszynką. Metodę tą stosowała z pewnością każda kobieta. Jest szybka, prosta i najtańsza, ale czy na pewno? Podliczając koszt zakupu maszynek, ostrzy, kremów do golenia przez długie lata, może się okazać, że jest zupełnie odwrotnie.

 

Woski odrastają bardzo szybko. Praktycznie na drugi dzień skóra nie jest gładka, a ostre włosy zaczynają być widoczne. Ponadto bardzo łatwo ciało ulega podrażnieniu. Każda z was to przyzna. Najgorzej jest w okolicy bikini. Dobrze przylegająca bielizna pociera skórę podczas ruchu, co skutkuje zaczerwienieniem i krostkami. Można zawsze zastosować kremy nawilżające lub na podrażnienia, ale ulga jest chwilowa i nie zabezpieczy to naszego ciała na dłużej.

Zdj Kobieta Depilacja 400px

Depilator

Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora jest najboleśniejszym sposobem depilacji. Urządzenie jest wyposażone w pęsety lub dyski, zależnie od modelu i jego praca polega na wyrywaniu włosów. Jego koszt wacha się w granicach od kikudziesięciu do kilkuset złotych. Im więcej przeznaczymy na zakup, tym będzie miał więcej funkcji i możliwości. Efekty zabiegów utrzymują się nawet do 3 tygodni.

Bardzo dużą wadą depilatorów jest ból, z którym nie wszyscy sobie radzą. Ponadto depilacja może podrażniać skórę, a włoski mogą wrastać w skórę. Radziłabym raczej wybrać metodę, która przysparza mniej cierpienia.

Depilacja kremem

Kolejnym rodzajem depilacji jest depilacja chemiczna, za pomocą kremów, pianek i żeli. Ten sposób walki z owłosieniem jest dość ryzykowny. Przed zastosowaniem preparatu, wskazane jest dokonanie próby na niewielkiej powierzchni ciała, by zapobiec rozległym podrażnieniom i reakcjom uczuleniowym. Dodatkowo, nie każdy preparat można stosować na określonych partiach ciała.

Kremy do depilacji rozpuszczają włos, który zaczyna odrastać dopiero po 3-4 dniach. Ponadto należy wspomnieć, że jest on zaokrąglony, przez co nie kuje nas tak bardzo, jak w przypadku golenia zwykłą maszynką.

Depilacja woskiem

Następną w kolejności popularność w usuwaniu owłosienia zdobył wosk. Są różne metody tej depilacji. Można stosować paski na zimno, co jest znacznie mniej skuteczne, albo tradycyjnie na ciepło. Koszt zabiegu nie jest wygórowany, a trzeba go powtarzać, co 3-5 tygodni, w zależności od potrzeb. Włosy po kuracji staja się słabsze i rzadsze, a skóra jest dłużej gładka.

Każda metoda posiada jednak jakieś wady. Po pierwsze jest ona dość bolesna i może powodować podrażnienia. Podobnie jak podczas golenia maszynką, można stosować kremy łagodzące. Niemniej jednak, niektóre włosy mogą ulec połamaniu i wrosnąć w skórę. Depilacja tego typu ma swoje przeciwwskazania, jak choroby żył, zapalenia skóry, cukrzyca itp.

Zdj Sptf Kob 400px

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest następczynią wosku. Depilacja tego typu jest mniej bolesna. Dodatkowo włosy usuwane są w kierunku wzrostu, co redukuje liczbę ich złamań i podrażnień. Metoda ta jest nie jest kosztowna. Bardzo łatwo można ją wykonać w domu, znając odpowiedni sposób. Pasta cukrowa eliminuje nawet najkrótsze, dwumilimetrowe włosy, dlatego jej efekty są dłuższe (nawet do 10 tygodni). Należy jeszcze tutaj wspomnieć, że ten sposób depilacji, można stosować nawet cierpiąc na choroby skóry, żylaki i egzemę.

Na rynku istnieje wiele rodzajów urządzeń tego typu. Niemniej jednak, jest ona najskuteczniejszym, trwałym sposobem walki z owłosieniem. Najczęściej urządzenia kierują swoje działa na melaninę, dlatego też włosy ciemne najlepiej nadają się do tego typu depilacji. Przeciwwskazaniem do zabiegów są ciężkie choroby skóry i ciała, ciąża, nowotwory i itp.

Depilacja jest bezbolesna, podczas sesji można odczuwać jedynie delikatne ciepło lub doznanie przypominający pstryknięcie gumką. W depilacji tego typu ważna jest systematyczność, ze względu na fazy wzrostu włosa. Należy jednak wspomnieć, że ta metoda jest dość kosztowna. Jednakże biorąc pod uwagę przyszłe efekty i wygodę, warto zainwestować.

Zab. Laserowe 530
Mem artykuł-metody-depilacji2

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Jaki laser do depilacji wybrać?" - poczytaj o różnicach między poszczególnymi laserami.

"Ciemne plamy pod pachami – jak się ich pozbyć?" - zabieg epilacji może być jedynym wyjściem dla osób, u których występują przebarwienia pod pachami.

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.