Zdj artykuł pachy

Ciemne Plamy Pod Pachami - Jak Się Ich Pozbyć?

Zauważyłaś plamy pod pachami, które przybierają ciemniejszego koloru podczas lata? Wstydzisz się zakładać koszulek i sukienek na ramiączkach? Mamy dla ciebie porady, które możesz wykorzystać. Dowiesz się, co może powodować takie zmiany i jak się pozbyć ciemnych plam. Aspekt ten dotyczy wielu kobiet, lecz nie każda chce się do tego przyznać.

Wystarczy przeczytać ten artykuł, by dowiedzieć się więcej o tym problemie i umieć go rozwiązać. Nie musisz skrywać swojego ciała, przeciwnie, powinnaś nauczyć się o niego zadbać.

Przyczyny

Zacznę od najbardziej niekorzystnej dla was przyczyny ciemnych plam pod pachami, którą jest tzw. Rogowacenie Ciemne. Jednak nie doszukujcie się na siłę tej choroby u siebie, gdyż tylko jednostki cierpią na to schorzenie. Niemniej jednak, na początku bezwzględnie należy udać się do lekarza dermatologa, by ją wykluczyć. Konieczne jest wykonanie szczegółowych badań krwi, hormonów i innych, których zaleci lekarz.

Rogowacenie ciemne objawia się brudnymi plamami w obrębie zagięć skóry, np. pod pachami, na szyi, w zagięciach stawowych, w okolicy odbytu. W miejscach tych gromadzi się nadmiar melaniny, skąd ciemny kolor. Przebarwienia są szorstkie podczas dotyku, a niekiedy mogą pojawić się brodawki. Rogowacenie ciemne może być następstwem chorób nowotworowych, ale także innych schorzeń, takich jak: otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy, choroba Cushinga, grzybica, choroby wątroby, itp.

W większości przypadków przebarwienia pod pachami powstają na skutek podrażnień podczas golenia maszynką i używania antyperspirantu lub nieodpowiedniego dezodorantu. To w większości główna i zasadnicza przyczyna ciemnych plam. Zacznijmy od tego, że skóra pod pachami jest niesamowicie wrażliwa i objawami jej zapalenia lub podrażnienia mogą być właśnie przebarwienia. Wielu kobietom to nie przeszkadza, ale prawda jest taka, że wygląda to bardzo nieestetycznie i należy z tym walczyć.

Niekiedy ciemne plamy mogą być reakcją na kontakt kosmetyków (w tym antyperspirantów) ze słońcem, mogą też wystąpić przebarwienia pozapalne, lub na skutek przyjmowania określonych leków. Przyczyn może być naprawdę wiele i czasami ciężko znaleźć czynnik drażniący.

Zdj Ciemne plamy pod pachami

Leczenie

Jeśli lekarz nie znajdzie przyczyny medycznej ciemnych plam, warto po kolei eliminować czynniki drażniące i zmienić swoje przyzwyczajenia.

Kosmetyki

Po pierwsze należy wymienić kosmetyki. Najlepiej stosować delikatne, naturalne dezodoranty. Koniecznie należy zrezygnować z antyperspirantów, gdyż posiadają w swoim składzie szkodliwe sole aluminium. Skutkiem jest kumulowanie zanieczyszczeń i toksyn w dole pachowym i w układzie limfatycznym, co może nawet doprowadzić do nowotworu piersi.

Mimo, że twój dezodorant może być uznawany za delikatny, przeznaczony do skóry wrażliwej, niemniej jednak może zawierać substancję, która działa negatywnie na ciebie. Dlatego też należy trochę popróbować i należy pamiętać, by na noc nie stosować żadnych „specyfików”. Skóra musi mieć czas żeby odpocząć i pooddychać. Trzeba także pamiętać o jej nawilżaniu i częstym myciu.

Proponuję zacząć od Dezodorantu Naturalnego Aloesowego Ever - Shield firmy Forever Living Products, którego możecie kupić w salonie Olwin.

Zdj-Dezodorant-Aloesowy-w-sztyfcie

Kremy

Jeśli dermatolog nie znajdzie zasadniczej przyczyny przebarwień pod pachami, może przypisać ci krem lub maść rozjaśniającą. Z pewnością ona pomoże nieznacznie, ale jeśli nie zlikwidujesz czynnika drażniącego, na nic się to nie zda.

Ponadto można stosować inne sposoby na rozjaśnianie skóry. Należą do tego maski z ogórka, jabłka, cytryny, ziemniaka itp. Niemniej jednak kwasy w nich zawarte mogą niekiedy powodować podrażnienia. Dlatego też warto wykonać próbę na niewielkim obszarze skóry i zrezygnować w przypadku negatywnej reakcji.

 

Koniecznie przeczytaj artykuł: "Co stosować na ciemne plamy pod pachami?" i dowiedz się jakich kosmetyków bezpiecznie jest używać. Odnajdziesz w nich całą serię kremów, peelingów, suplementów diety i środków przeznaczoną do usuwania przebarwień oraz eliminacji toksyn z dołu pachowego. W połączeniu z zabiegami laserowymi, możesz doprowadzić skórę do należytego wyglądu i zapobiegać dalszym zmianom.

Peeling?

Wskazane jest, by, co jakiś czas (może być raz w tygodniu) delikatnie, powtarzam delikatnie zrobić peeling pod pachami. Najlepiej drobnoziarnisty, do skóry delikatnej (polecam Aloe Scrub). Może to spowodować ścieranie ciemnego naskórka i w efekcie rozjaśnienie skóry. Niemniej jednak, jeśli skóra źle zareaguje na takie działania, należy z tego zrezygnować.

Zdj Aloes Kosmetyki

Golenie

Bezwzględnie należy zrezygnować z maszynki do golenia. To najgorsze, co może być, gdyż skóra jest ciągle drażniona, a do tego ciemne włosy w skórze potęgują brzydki efekt. Nigdy nie należy również golić się na sucho, gdyż drażni to mieszki włosowe. Nie oznacza to jednak, ze mamy zapuścić włosy i będzie wszystko ok. Ciemne plamy nie znikną, trzeba znaleźć sposób, aby się ich pozbyć.

Dobre efekty daje stosowanie metod depilacji włosów, w których ulega on wyrwaniu lub wypadnięciu. Możesz stosować depilację woskiem lub pastą cukrową, ale nie rób tego samemu. Skóra pod pachami jest bardzo delikatna i można łatwo ją zerwać, dlatego najlepiej oddać się specjaliście.

Zabiegi laserowe

Jeśli chcesz doprowadzić skórę do należytego wyglądu i pozbyć się plam, zabiegi Laserowego Usuwania Przebarwień mogą być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Światło urządzenia działa na melaninę, której jest nadmiar w skórze. Powoduje rozbijanie barwnika i rozjaśnienie plam. Cała kuracja może przywrócić twojej skórze należyty wygląd. Niemniej jednak, musisz odpowiednio dbać o pachy. Kosmetyki mogą być tym czynnikiem drażniącym, który będzie najtrudniej wyeliminować. Warto stosować naturalne preparaty niezatykające porów, nawilżać skórę i pozwolić jej oddychać.

Ponadto, warto się zastanowić nad Depilacją Laserową. Decydując się na nią, zyskasz piękne, gładkie pachy. Z pewnością wyeliminuje to czynnik drażniący, jakim jest golenie maszynką.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Jaki laser do depilacji wybrać?" - poczytaj o różnicach między poszczególnymi laserami.

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.