Zdj Art pow Biustu

Metody Powiększania Biustu

Jak powiększyć piersi? To pytanie często zadaje sobie większość kobiet. Czy istnieją sposoby niechirurgiczne? Czy jest to trwałe? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Porównam tradycyjne metody operacyjne z nieinwazyjnymi, byście miały lepszy pogląd na ten problem. Jedno jest pewne: piękny, duży biust to marzenie każdej kobiety. Pomogę Wam w spełnieniu tego życzenia, dobierając odpowiednią metodę dla każdej z Was. Zatroszczcie się o swoje ciało, bo zdrowie równa się piękno.

Chirurgiczne powiększanie biustu

Metoda ta polega na operacyjnym wszczepieniu implantów okrągłych lub o anatomicznym kształcie. Udając się do lekarza chirurgii plastycznej, możecie otrzymać trójwymiarowy obraz nakreślający przyszły efekt zabiegu. Metoda jest najbardziej inwazyjna z pośród wszystkich dostępnych. Niemniej jednak, pozwala powiększyć piersi o wiele rozmiarów i efekt jest trwały.

Zabieg poprzedza dokładne badanie laboratoryjne USG, wykonane przez specjalistę. Operacja trwa około 2 godzin i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Minusem jest rekonwalescencja po zabiegu, która trwa nawet do paru tygodni. W okresie tym nie można podnosić rąk do góry oraz dźwigać ciężkich przedmiotów. Kobieta narażona jest również na ból i niedogodności.

Kolejnym negatywnym czynnikiem jest niewielka blizna pooperacyjna, która blednie z czasem, ale jednak pozostaje na stałe. Zależnie od miejsca wprowadzania implantów może znajdować się na brzegu otoczki brodawki, w bruździe podpiersiowej lub pod pachą.

Chirurgiczne powiększanie piersi jest metodą dość kosztowną, jednak wydatek jest jednorazowy (ewentualnych poprawek można dokonywać po zmianie kształtu biustu z upływem lat). Koszt takiego zabiegu waha się w granicach 12 - 16 tys. zł., zależnie od miasta i producenta implantów.

Wypełnienie biustu tkanką tłuszczową

Metoda ta polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej z partii ciała, w której występuje jej nadmiar (brzucha, pośladków, ud) i wypełnienie nią biustu. Zabieg jest mniej inwazyjny, jednak efekty utrzymują się przez okres jedynie 2-3 lat. Po tym czasie należy go powtarzać.

Niemniej jednak, trzeba zauważyć, że do organizmu nie dostaje się żadne ciało obce, jak w przypadku wszczepienia implantów, dlatego też ryzyko powikłań jest mniejsze. Metoda ta pozwala powiększyć piersi o 1 – 2 rozmiary.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 3 – 5 godzin, wliczając czas potrzebny na pobranie tkanki tłuszczowej, przygotowanie jej i ponowne umieszczenie w ciele. Ta metoda wypełnianie biustu wymaga niewielkiego nacięcia, które jest praktycznie niewidoczne po zabiegu. Okres rekonwalescencji wynosi tutaj parę dni. Obecnie coraz częściej stosuje się zasadę jak najszybszego powrotu do ruchu i normalnego trybu życia.

Koszt zabiegu szacuje się w granicach 5 – 16 tys. zł., zależnie od miasta oraz wielkości posiadanej tkanki tłuszczowej (szczuplejsze kobiety są narażone na większy wydatek).

Wypełnianie biustu żelem

Metoda ta polega na wypełnieniu piersi naturalnym wypełniaczem z kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, w celu ich powiększenia i nadania odpowiedniego kształtu. Zabieg jest mało inwazyjny, jednak trzeba go powtarzać co parę lat, gdyż żel zostaje z czasem wchłonięty przez organizm. Wypełniacz można również uzupełniać, zależnie od potrzeb.

Ta metoda powiększania biustu jest doskonała alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i osób, które boją się powikłań pooperacyjnych i bolesnej rekonwalescencji. W tym przypadku można powiększyć piersi o 1 – 2 rozmiary.

Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 – 2 godziny. Praktycznie bezpośrednio po nim można wrócić do domu i normalnego trybu życia. Dodatkową zaletą jest to, że metoda ta wymaga jedynie małego nakłucia, które łatwo znika, nie zostawiając żadnej blizny.

Ceny zabiegów, przy wypełnieniu piersi 200ml żelu, wahają się od 7 do 10 tys. zł., zależnie od miasta. Koszt dopełnienia 10ml to około 300 – 500 zł.

Powiększanie piersi metodą masażu próżniowo-wibracyjnego

Metoda ta jest alternatywą wszystkich powyższych zabiegów. Jest doskonałym sposobem na powiększenie i ujędrnienie biustu bez użycia żadnych skalpelów i igieł. Kuracja wymaga przeprowadzenia 10-15 zabiegów w odstępach 3 - 7 dni, zależnie od etapu oraz późniejszych zabiegów przypominających, według indywidualnych potrzeb. Technika ta pozwala osiągnąć maksymalnie o 1 większy rozmiar piersi.

Masaż próżniowy biustu odbywa się przy użyciu specjalnych głowic (baniek), jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Trwa około 30 minut, przy różnych poziomach mocy. Działają tutaj 4 siły: ssanie, wibracje, mikroprądy, światło. Podczas zabiegu dochodzi do regeneracji włókien kolagenowych i elastylowych, rozbudowy mięśni, usunięcia złogów, odżywienia tkanek oraz usprawnienia cyrkulacji krwi i limfy. Jednym słowem jest to naturalny sposób na jędrne i zdrowe piersi.

Cena jednego zabiegu waha się w granicach 60 – 120 zł., co przy całej kuracji daje koszt 900 – 1800 zł.

Zdj Masaż biustu końcówki 400px

Podsumowanie

Powiększanie piersi staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Jaką metodę wybrać? To zależy od indywidualnych potrzeb, pojemności portfela oraz samozaparcia w przetrwaniu okresu rekonwalescencji. Dla wszystkich osób, które boją się igieł i jakichkolwiek zabiegów inwazyjnym, dobrym rozwiązaniem jest masaż próżniowo-wibracyjny. Choć powiększa biust jedynie o jeden rozmiar, to z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie i odmłodzenie skóry.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.