Zdj Art karbo na włosy

Karboksyterapia Na Wypadanie Włosów i Łysienie

Zabiegi karboksyterapii na skórę głowy osiągają rewelacyjne efekty w przypadku łysienia androgenowego, plackowatego, a także w problemie nadmiernego wypadania włosów z różnych przyczyn, takich jak: stres, niedobory witamin i związków organicznych, anemia, odchudzanie, zaburzenia hormonalne, niedoczynność tarczycy itp. Karboksyterpia skóry głowy hamuje łysienie, rewitalizuje cebulki i zagęszcza włosy.

Dwutlenek węgla podawany podczas kuracji, rozszerza drobne naczynia krwionośne oraz tworzy nową sieć naczyń (proces angiogenezy). Dzięki temu, dochodzi do znacznego odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych. Ponadto aplikowany miejscowo gaz CO2, powoduje obniżenie w skórze pH, co sprawia, że hemoglobina oddaje dużą ilość tlenu. Karboksyterapia zwiększa proces syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje rewitalizacją skóry.

Nadmierne wypadanie włosów związane jest z zaburzeniem mikrokrążenia, a co za tym idzie z niedotlenieniem i niedożywieniem cebulek. Dlatego też, karboksyterapia osiąga tak świetne rezultaty w profilaktyce łysienia. Zabieg powoduje zahamowanie wypadania oraz pobudzenie i przyspieszenie wzrostu nowych włosów, które są silniejsze, grubsze, bardziej odżywione i twardsze.

Najlepsze rezultaty karboksyterapii można osiągnąć, wówczas gdy łysienie nastąpiło nie dłużej niż 5 lat wstecz. Zależy to od tego, czy występują jeszcze żywe cebulki włosa, które możemy zrewitalizować (najlepiej potwierdzić ten fakt u lekarza trychologa).

Jak wygląda taka kuracja?

Otóż, działamy tutaj dwutlenkiem węgla, który jest wstrzykiwany śródskórnie. Sam zabieg trwa parę minut. Karboksyterpia powoduje uczucie chwilowego dyskomfortu, związanego z nakłuciem i rozprowadzaniem się gazu pod skórą. Niemniej jednak, dzielimy skórę głowy na fragmenty i robimy przerwę po każdym z nich, by terapia była bardziej komfortowa dla klienta.

Karboksyterapia jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, gdyż dwutlenek węgla nie stanowi żadnej obcej substancji dla organizmu. Jest naturalnie usuwany przez płuca. Natomiast podawany miejscowo, zapewnia nam jedynie dobroczynne działanie. Przy pierwszej wizycie, wykluczamy wszystkie przeciwwskazania u klienta. Do najważniejszych należą leki rozrzedzające krew oraz ciężkie choroby serca i niewydolność płuc.

Kurację na wypadanie włosów i łysienie można wykonywać w serii 10 – 20 zabiegów, 1 – 2 razy w tygodniu. Już po pierwszym zabiegu, można zauważyć, że włosy stają się silniejsze i twardsze. Natomiast na pierwsze nowe włosy, trzeba poczekać do 4 – 6 zabiegu (zależnie od osoby).

Karboksyterpia nie wymaga okresu rekonwalescencji i można po niej normalnie funkcjonować. Na skórze widać niewielkie zaczerwienienie i drobne punkty po wkuciach, które zanikają po paru godzinach. Wskazane jest jedynie, by w dniu zabiegu ograniczyć wysiłek fizyczny, zrezygnować z sauny, gorących kąpieli, solarium oraz pić więcej wody. Niezwykle istotne dla efektów i bezpieczeństwa jest rodzaj urządzenia, na którym wykonujemy karboksyterapię. Sprzęt powinien być najwyższej jakości i posiadać certyfikowany gaz CO2. Tak też jest w naszym gabinecie Olwin, gdzie posiadamy najwyższej jakości urządzenia.

 

Podsumowując, karboksyterapia skóry głowy osiąga bardzo zadowalające efekty w problemach: łysienia androgenowego, łysienia plackowatego, osłabionych cebulek i nadmiernego wypadania włosów. Kuracja polecana jest również dla osób, których włosy są przesuszone, zniszczone, połamane i „wymęczone” ciągłym malowaniem farbą. Po serii zabiegów skóra głowy jest bardziej ukrwiona, odżywiona, a włosy stają się gęstsze i mocniejsze.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px