Zdj Art Zabiegi w okresie słonecznym

Zabiegi kosmetyczne w okresie słonecznym

Bardzo często klienci pytają, jakie zabiegi kosmetyczne można lub nie można wykonywać przy intensywnym słońcu? Czy wszystkie zabiegi laserowe i złuszczające nie są wskazane w wakacje? Kiedy najlepiej zamykać naczynia krwionośne? W tym artykule znajdziecie informacje, jakie zabiegi nie wykonujemy w okresie letnim oraz jakie są dla nich bezpieczne alternatywy.

Zabiegi Laserowe

W okresie słonecznym nie wykonujemy depilacji laserowej diodowej na partie ciała szczególnie odsłonięte np. twarz, nogi, ze względu na wysokie ryzyko poparzeń. Skóra do zabiegu nie powinna być opalana przez okres 4 tygodni.

Inaczej jest w przypadku zabiegów laserowych na twarz. Kuracje takie jak: usuwanie przebarwień, terapia naczyń, terapia trądziku, fotoodmładzanie można wykonywać w okresie słonecznym wiosennym. Jest tutaj jednak zastrzeżenie, że 2 tygodnie przed i po zabiegu, nie należy się intensywnie opalać oraz powinno się stosować krem z wysokim filtrem na partie ciała poddawane zabiegowi.

Laserowe usuwanie przebarwień, laserowa terapia naczyniowa, fotoodmładzanie i laserowa terapia trądziku są to zabiegi, które wykonujemy w serii. Najpóźniejszy okres, kiedy można zacząć takie zabiegi to wczesna wiosna, gdyż umożliwi nam to zakończenie kuracji przed okresem intensywnego słońca. W okresie wakacyjnym odradzamy wykonanie tych zabiegów laserowych, ze względu na to, że słońce stanowi negatywny czynnik powodujący powstawanie nowych zmian (kruchość naczyń, nowe przebarwienia). Tak więc, najlepszym terminem na rozpoczęcie kuracji jest okres jesienny.

Baner depil diodowa 350

Zamykanie Naczynek

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zamykania naczyń (Radiotermoliza). Okres gojenia się wynosi tutaj około miesiąca i w tym czasie nie można wystawiać się na słońce. Także zabiegi radiotermolizy, kategorycznie nie wykonujemy w okresie letnim.

Co warto stosować?

Alternatywą dla powyższych zabiegów stanowi Oxybrazja oraz zabiegi głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (OxyGemeo, Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa). Oxybrazja jest zabiegiem, który rozświetla i rozjaśnia cerę, a także napina i nawilża skórę oraz hartuje ściany naczyń krwionośnych. Dzięki niej, można poprawić stan skóry już w okresie słonecznym. Podobne działanie mają zabiegi głębokiego wprowadzania substancji aktywnych. Dobieramy tutaj określone preparaty, adekwatnie do potrzeb skóry. Są nimi substancje nawilżające, odmładzające, rozjaśniające cerę i wzmacniające naczynia krwionośne (np. witamina C).

Baner Zab Oxy 350x250

Zabiegi Liftingujące i Wyszczuplające

W okresie letnim, wykonujmy kuracje liftingujące i wyszczuplające takie jak: Karboksyterapia, Fale Radiowe, Zabieg Magnifico 5w1, Liposukcja Lipolaserem, Dermomasaż Podciśnieniowy, Mezoterapia Bezigłowa, Liposukcja Ultradźwiękowa, Masaż Próżniowy Biustu, Maski Kosmetyczne.

W przypadku zabiegu falami radiowymi na partie ciała szczególnie odsłonięte np. twarz, nogi, zalecamy ograniczyć opalanie na 2-3 dni. W okresie letnim nie wykonujemy Fotoodmładzania

Zabiegi Oczyszczające

Na zakończenie zostały do omówienia zabiegi oczyszczające. W okresie słonecznym nie wykonujemy mikrodermabrazji diamentowej, ze względu na to, że dochodzi tutaj do intensywnego złuszczania naskórka. Skóra po zabiegu jest bardzo odsłonięta i podatna na podrażnienia słoneczne oraz tworzenie się nowych przebarwień. Dlatego też, w okresie letnim zamiast mikrodermabrazji, wykonujemy oxybrazję, która delikatnie złuszcza naskórek, nawilża i zabezpiecza cerę. Ponadto, oczyszczanie wodorowe, peeling kawitacyjny i oxygemeo możemy również wykonywać w czasie słonecznym.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Często zadawane pytania:

Czy w okresie słonecznym można wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, szczególnie na odsłoniętych częściach ciała, takich jak twarz czy nogi, jest odradzana w okresie letnim. Wysokie nasłonecznienie zwiększa ryzyko poparzeń skóry, zwłaszcza że skóra nie powinna być opalona przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Jednak depilację można wykonywać na obszarach ciała, które nie są wystawiane na słońce, jak na przykład okolice bikini czy pach. Zdecydowanie najlepiej przeprowadzać zabieg laserowy po sezonie letnim, aby uniknąć powstawania przebarwień czy podrażnień. 

Jakie zabiegi są bezpieczne w okresie słonecznym?

W okresie letnim należy unikać zabiegów, które wiążą się z intensywnym złuszczaniem skóry, takich jak mikrodermabrazja. Zamiast tego bezpiecznym rozwiązaniem są zabiegi takie jak oxybrazja, oczyszczanie wodorowe, czy infuzja tlenowa, które łagodnie złuszczają skórę i dostarczają jej substancji aktywnych, poprawiając jej wygląd i nawilżenie. Zabiegi liftingujące, takie jak karboksyterapia, liposukcja ultradźwiękowa, oraz fale radiowe również są odpowiednie na lato, pod warunkiem, że skóra nie jest nadmiernie opalona.

Czy można wykonywać zabiegi na przebarwienia latem?

Zabiegi na przebarwienia, w tym usuwanie przebarwień za pomocą lasera, nie są zalecane w okresie letnim, ponieważ intensywne nasłonecznienie może prowadzić do powstawania nowych przebarwień oraz podrażnień. Jesień i zima to najlepszy czas na rozpoczęcie terapii, aby zakończyć ją przed nadejściem letnich miesięcy. Alternatywnie, można korzystać z bezpiecznych zabiegów takich jak oxybrazja czy infuzja tlenowa, które pomagają rozjaśnić skórę i poprawić jej koloryt bez ryzyka podrażnień słonecznych.

Jakie zabiegi liftingujące można wykonywać latem?

Liftingujące zabiegi takie jak karboksyterapia, mezoterapia bezigłowa, oraz zabieg Magnifico 5w1 są odpowiednie do wykonywania latem. Warto jednak pamiętać, że zaleca się unikanie opalania bezpośrednio po zabiegu, szczególnie na twarzy czy innych odsłoniętych partiach ciała, aby uniknąć podrażnień. Zabiegi te pomagają poprawić jędrność skóry, zmniejszyć cellulit i wymodelować sylwetkę, nie narażając jej na działanie intensywnego promieniowania UV. 

Czy zabiegi na naczynka krwionośne są bezpieczne latem?

Zabiegi zamykania naczynek, takie jak radiotermoliza czy laserowa terapia naczyń, są niewskazane latem, ponieważ proces gojenia wymaga unikania ekspozycji na słońce przez około miesiąc. W okresie słonecznym skóra jest bardziej wrażliwa, a promieniowanie UV może prowadzić do powstawania nowych problemów naczyniowych. Zamiast tych zabiegów latem, warto wybrać takie zabiegi jak oxybrazja czy infuzja tlenowa, które wspomagają zdrowie naczyń krwionośnych bez ryzyka ich podrażnienia przez słońce. 

Czy mogę wykonać zabieg mikrodermabrazji latem?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem intensywnie złuszczającym naskórek, który może sprawić, że skóra staje się bardzo wrażliwa na promieniowanie UV. W wyniku tego istnieje ryzyko powstawania przebarwień słonecznych oraz podrażnień skóry. Dlatego też, zabiegi tego typu są odradzane w okresie letnim. W okresie letnim, zaleca się bardziej delikatne zabiegi, takie jak oxybrazja, które nawilżają skórę i złuszczają ją w mniej agresywny sposób​. 

Zobacz, co Klienci piszą o zabiegach

po wizycie w naszym Salonie*:

* Na stronie Olwin.pl publikujemy tylko zweryfikowane opinie. Opinie są weryfikowane na bieżąco na podstawie aktualnej listy Klientów.