Zdj Art Zabiegi w okresie słonecznym

Zabiegi kosmetyczne w okresie słonecznym

Bardzo często klienci pytają, jakie zabiegi kosmetyczne można lub nie można wykonywać przy intensywnym słońcu? Czy wszystkie zabiegi laserowe i złuszczające nie są wskazane w wakacje? Kiedy najlepiej zamykać naczynia krwionośne? W tym artykule znajdziecie informacje, jakie zabiegi nie wykonujemy w okresie letnim oraz jakie są dla nich bezpieczne alternatywy.

Zabiegi Laserowe

W okresie słonecznym nie wykonujemy depilacji laserowej diodowej na partie ciała szczególnie odsłonięte np. twarz, nogi, ze względu na wysokie ryzyko poparzeń. Skóra do zabiegu nie powinna być opalana przez okres 4 tygodni.

Inaczej jest w przypadku zabiegów laserowych na twarz. Kuracje takie jak: usuwanie przebarwień, terapia naczyń, terapia trądziku, fotoodmładzanie można wykonywać w okresie słonecznym wiosennym. Jest tutaj jednak zastrzeżenie, że 2 tygodnie przed i po zabiegu, nie należy się intensywnie opalać oraz powinno się stosować krem z wysokim filtrem na partie ciała poddawane zabiegowi.

Laserowe usuwanie przebarwień, laserowa terapia naczyniowa, fotoodmładzanie i laserowa terapia trądziku są to zabiegi, które wykonujemy w serii. Najpóźniejszy okres, kiedy można zacząć takie zabiegi to wczesna wiosna, gdyż umożliwi nam to zakończenie kuracji przed okresem intensywnego słońca. W okresie wakacyjnym odradzamy wykonanie tych zabiegów laserowych, ze względu na to, że słońce stanowi negatywny czynnik powodujący powstawanie nowych zmian (kruchość naczyń, nowe przebarwienia). Tak więc, najlepszym terminem na rozpoczęcie kuracji jest okres jesienny.

Baner depil diodowa 350

Zamykanie Naczynek

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zamykania naczyń (Radiotermoliza). Okres gojenia się wynosi tutaj około miesiąca i w tym czasie nie można wystawiać się na słońce. Także zabiegi radiotermolizy, kategorycznie nie wykonujemy w okresie letnim.

Co warto stosować?

Alternatywą dla powyższych zabiegów stanowi Oxybrazja oraz zabiegi głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (OxyGemeo, Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa). Oxybrazja jest zabiegiem, który rozświetla i rozjaśnia cerę, a także napina i nawilża skórę oraz hartuje ściany naczyń krwionośnych. Dzięki niej, można poprawić stan skóry już w okresie słonecznym. Podobne działanie mają zabiegi głębokiego wprowadzania substancji aktywnych. Dobieramy tutaj określone preparaty, adekwatnie do potrzeb skóry. Są nimi substancje nawilżające, odmładzające, rozjaśniające cerę i wzmacniające naczynia krwionośne (np. witamina C).

Baner Zab Oxy 350x250

Zabiegi Liftingujące i Wyszczuplające

W okresie letnim, wykonujmy kuracje liftingujące i wyszczuplające takie jak: Karboksyterapia, Fale Radiowe, Zabieg Magnifico 5w1, Liposukcja Lipolaserem, Dermomasaż Podciśnieniowy, Mezoterapia Bezigłowa, Liposukcja Ultradźwiękowa, Masaż Próżniowy Biustu, Maski Kosmetyczne.

W przypadku zabiegu falami radiowymi na partie ciała szczególnie odsłonięte np. twarz, nogi, zalecamy ograniczyć opalanie na 2-3 dni.

Zabiegi Oczyszczające

Na zakończenie zostały do omówienia zabiegi oczyszczające. W okresie słonecznym nie wykonujemy mikrodermabrazji diamentowej, ze względu na to, że dochodzi tutaj do intensywnego złuszczania naskórka. Skóra po zabiegu jest bardzo odsłonięta i podatna na podrażnienia słoneczne oraz tworzenie się nowych przebarwień. Dlatego też, w okresie letnim zamiast mikrodermabrazji, wykonujemy oxybrazję, która delikatnie złuszcza naskórek, nawilża i zabezpiecza cerę. Ponadto, oczyszczanie wodorowe, peeling kawitacyjny i oxygemeo możemy również wykonywać w czasie słonecznym.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!