Zdj Art zabiegi na naczynka

Jak Pozbyć Się Pękniętych Naczynek?

Jak zlikwidować pajączki na twarzy i nogach? Pytanie to nurtuje bardzo dużo osób. W tym artykule postaram się na nie odpowiedzieć i pomóc Wam znaleźć sposób na skuteczną walkę z rumieniem, teleangiektazjami i pękniętymi naczynkami. Podpowiem Wam również, jak należy chronić skórę i dbać o nią, by zapobiec pojawianiu się nowych zmian naczyniowych.

Podstawowa zasada: chrońmy nasz organizm przed czynnikami zewnętrznymi i wzbogacajmy go o witaminy i minerały. Takie postępowanie zaowocuje pięknym, zdrowym ciałem.

Przyczyny

Pęknięte naczynka, rumień, pajączki i inne tego typu schorzenia najczęściej pojawiają się na nogach i twarzy. Zacznijmy od tego, jak powstaje pęknięte naczynko, jaka jest tego przyczyna? A więc, niektórzy mają predyspozycje genetyczne, u innych, zmiany te pojawiają się w następstwie różnorodnych chorób układu krążenia, pokarmowego, skóry. Wykluczenie czynnika stymulującego jest raczej niemożliwe, można jedynie spowolnić rozwój zmian odpowiednią kuracją.

Dlaczego, powinniśmy reagować na takie zmiany? Pierwszym i oczywistym powodem jest nieestetyczny wygląd, który z pewnością przeszkadza nie jednemu z was. Następnym niezwykle ważnym motywem jest zdrowie. Trwałe zmiany naczyniowe na skórze mogą doprowadzić z czasem do powstania trądziku różowatego, dlatego tak istotne jest szybkie rozpoczęcie kuracji redukujących i zamykających rozszerzone naczynia. Na początku pojawia się delikatny rumień, który stopniowo staje się bardziej widoczny i zostaje na stałe. Rozszerzone naczynka osłabiają się i coraz częściej pękają. W dalszych fazach może doprowadzić to do powstania żylaków.

Dieta cud

Przede wszystkim, należy zadbać o swoją dietę i wzbogacić ją o witaminę C, K, P, preparaty z arniki górskiej, rutyny, lipy, skrzypu polnego, miłorzębu japońskiego itp. Substancje te pomogą twojej skórze w produkcji kolagenu, który uelastyczni ściany naczyń, zmniejszy ich kruchość, wzmocni je i uszczelni. Dobrze jest wyposażyć się w sprawdzony zestaw suplementów, herbatek i ziół. Unikać z kolei powinniśmy gorących i pikantnych potraw, alkoholu oraz palenia papierosów.

Ruch to zdrowie

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest ruch. Jak wiemy, powstawaniu pajączków skórnych sprzyja siedzący tryb życia, intensywny wysiłek, chodzenie na wysokich obcasach oraz nadmierne opalanie. Wskazane jest chodzenie na spacery, przynajmniej pół godziny dziennie. Racjonalny ruch pomoże usprawnić krążenie naczyniowe. Pamiętaj, musisz coś poświęcić, by być zdrowym i pięknym!

Redukcja Zmian Naczyniowych

Pamiętajmy, że redukować możemy tylko skutki chorób układu krążenia. Poprawi to na pewno estetyczny wygląd skóry, wzmocni ją oraz ograniczy powstawanie nowych zmian. Warto tutaj sięgnąć po suplementy diety i kosmetyki, które wzmocnią odporność ścian naczyń krwionośnych oraz odpowiednio zabezpieczą skórę.

W celu pozbycia się już istniejących zmian naczyniowych, najlepiej poddać się odpowiednim zabiegom w profesjonalnym gabinecie. Kurację należy rozpocząć od zabiegów laserowych na rumień, a następnie można poddać się kuracji na punktowe zamykanie naczyń (np. radiotermoliza). Zabiegi wzmacniające naczynia powinniśmy wykonywać cały rok, jak najczęściej.

Zabezpiecz skórę

Nasza skóra jest narażona na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zimno, gorąco, wiatr. Powodują one zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych oraz pękanie naczyń krwionośnych.

Zabezpieczeniem przed tego typu bodźcami są kremy zawierające substancje wzmacniające naczynka włosowate i odpowiednio zabezpieczające skórę (np. gęste kremy w okresie zimowym oraz kremy z wysokim filtrem w okresie słonecznym). Najlepiej jest stosować preparaty do skóry wrażliwej, w których składzie występuje witamina K, C, aloes, ruszczyk, azulen, pantenol itp.

Polecam „Naturalne Kosmetyki Aloesowe Dla Zdrowia i Urody”. W tym artykule dowiecie się, jakie kosmetyki i suplementy diety wybrać. Możesz również, zdecydować się w pierwszej kolejności na Zabiegi Aloesowe w naszym gabinecie, które wzmocnią i zabezpieczą odpowiednio twoją skórę oraz przekonają Cię o dużej skuteczności preparatów aloesowych.

Ponadto powinniśmy unikać opalania, gorących kąpieli i pamiętajmy, by odpowiednio się ubierać, by chronić skórę przed nagłą zmianą temperatury.

Krem z filtrem 400px

Zabiegi wzmacniające naczynka

Doskonałym rozwiązaniem dla osób z cerą naczyniową jest regularne wykonywanie zabiegów wzmacniających naczynia (przynajmniej raz w miesiącu). Dzięki takim kuracjom, możemy znacząco ograniczyć powstawanie nowych zmian oraz bardzo dobrze zabezpieczyć skórę.

Do cery naczyniowej polecamy zabiegi oczyszczające i odżywcze:

Oxybrazja – to inaczej mikrodermabrazja tlenowo - wodna, zabieg delikatnie złuszcza naskórek, doskonale zabezpiecza i hartuje naczynka. Oxybrazja jest szczególnie polecana dla cery wrażliwej, naczyniowej. Działa przeciwzapalnie oraz nawilżająco. Po zabiegu, zmiany naczyniowe są zdecydowanie wyciszone, skóra jest rozświetlona i wygładzona.

Peeling Kawitacyjny – zabieg złuszcza naskórek oraz usuwa zaskórniki za pomocą fal ultradźwiękowych. Peeling kawitacyjny nie powoduje nagrzewania się skóry, dlatego jest to zabieg oczyszczający, polecany do cery wrażliwej i naczyniowej.

Oczyszczanie Wodorowe - zabieg usuwa zaskórniki, złuszcza naskórek oraz zwęża rozszerzone pory, za sprawą podciśnienia oraz aktywnych cząsteczek wodoru. Kuracja nie powoduje podrażnień skóry oraz jej przegrzania, dlatego jest również polecana do cery naczyniowej.

Infuzja Tlenowa - zabieg odżywczy, nawilżający i odmładzający, który polega na natlenieniu komórek czystym tlenem. Podczas infuzji tlenowej wtłaczamy witaminę C lub inne preparaty, które wzmacniają i zabezpieczają naczynka. Dochodzi tutaj także do poprawy mikrokrążenia. Jest to jeden z nielicznych zabiegów, podczas których możemy dokładnie opracować okolicę oczu, w tym powiekę górną i dolną.

Sonoforeza - aplikowanie do ścian naczyń krwionośnych substancji wpływających na zwiększenie ich wytrzymałości i elastyczności, za pomocą ultradźwięków. Sonoforeza jest to szybki zabieg, którym zawsze warto wzbogacić każdy zabieg oczyszczający.

Jonoforeza + Galwanizacja – aplikowanie substancji aktywnych i wzmacniających do naczyń, za pomocą prądu stałego. Jonoforeza likwiduje wykwity zapalne, poprawia mikrokrążenie oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Zabieg działa ponadto, odżywczo i regenerująco dla skóry.

Mezoterapia Bezigłowa - głębokie wtłoczenie substancji aktywnych oraz wzmacniających do naczyń krwionośnych, za sprawą zjawiska elektroporacji. Mezoterapia bezigłowa łączy w sobie działanie sonoforezy i jonoforezy. Zabieg znacząco zmniejsza widoczność rumienia i rozszerzonych naczyń, hartuje ściany naczyń oraz działa kojąco. Mezoterapia nawilża skórę, odżywia i regeneruje.

Zabieg Oxygemeo 3w1 - działa w trzech zakresach: enzymatycznie złuszcza naskórek, silnie dotlenia skórę oraz dostarcza cerze wartościowych preparatów, w tym substancji łagodzących stany zapalne. Kuracja jest bezpieczna dla cery wrażliwej i naczyniowej, gdyż nie powoduje podrażnień.

Skleroterapia

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu w zmiany naczyniowe odpowiednich substancji, które powodują sklejanie się ścianek. Po kuracji pojawiają się siniaki, które znikają w przeciągu paru dni. Ponadto po wizycie należy chodzić w specjalnie dobranych uciskających rajstopach. Zabieg ten jest dobrą metodą na walkę z żylakami. Można go stosować w połączeniu z innymi terapiami.

Elektrokoagulacja

Metoda ta polega na zamykaniu ścian naczynek prądem, co powoduje zredukowanie zmian skórnych. Jest ona coraz rzadziej stosowana w gabinetach kosmetycznych, ze względu na jej mniejszą skuteczność w porównaniu z nowszymi zabiegami.

Zabiegi Laserowe

Zabiegi laserowe stosuje się do redukcji rumienia na twarzy, szyi i dekolcie. Działanie tej metody opiera się na impulsie świetlnym, który dociera do oksyhemoglobiny, obecnej w erytrocytach i powoduje rozkład barwnika. Ściany naczynia obkurczają się i następuje ich zwężenie. Po zabiegu skóra wygląda normalnie, można nakładać makijaż i funkcjonować bez zmian itp..

Kurację laserem wykonujemy w serii 6-8 zabiegów, co 2-3 tygodnie. Po zabiegach rumień wyraźnie zmniejsza swój zasięg i intensywność, liczba zmian naczyniowych zmniejsza się. Ponadto, dochodzi tutaj do wzmacniania skóry i naczyń, przez co ograniczamy powstawanie nowych zmian. Terapię laserową warto powtarzać co roku, by stale oddziaływać na naczynia, uszczelniać je oraz redukować lub likwidować nowe zmiany.

To najnowsza metoda zamykania punktowo rozszerzonych i popękanych naczyń krwionośnych na twarzy, szyi i dekolcie oraz usuwania plam wiśniowych de Morgana (intensywnie czerwone punkty na ciele), za sprawą prądu na poziomie fali radiowej. Zabieg jest nieinwazyjny (igła, przez którą przepływa prąd, nie przebija skóry), bardzo precyzyjny i mało odczuwalny dla klienta. Ponadto okres gojenia jest znacznie mniej uciążliwy i szybszy, w porównaniu z innymi metodami. W 24 godziny po zabiegu, tworzy się strupek w miejscu zamknięcia naczynka, który sam odpadnie w ciągu paru dni.

Radiotermolizę wykujemy pojedynczo (często wystarcza jeden zabieg) lub w serii od 2-5 zabiegów w odstępie miesiąca (w zależności od wielkości i ilości zmian). Warto się zainteresować tym zabiegiem, gdyż jest to prosty i szybki sposób na trwałe zamknięcie naczynka.

Zdj-RadioTer-Nacz-Termo-400px-300x221

Laser pulsacyjny barwnikowy

Metoda ta należy do najskuteczniejszych sposobów, na walę ze zmianami naczyniowymi. Zabieg polega na niszczeniu ścian naczyń, które z kolei zostają wchłonięte przez organizm. Laser nie powoduje żadnych przebarwień skóry, jedynie mogą pojawić się siniaki, które znikną po paru dniach. Technologia ta poradzi sobie także z dużymi naczyniami np. na nogach. Zwracam też uwagę na podróbki tego typu sprzętu. Zanim wybierzemy się do gabinetu, upewnijmy się, jakiej klasy laser jest tam stosowany.

Podsumowanie

Podsumowując, mogę powiedzieć, że nie powinniście lekceważyć nawet najmniejszych zmian naczyniowych, gdyż mogą one w przyszłości doprowadzić do większych powikłań. Warto pójść się przebadać do lekarza lub zasięgnąć porady profesjonalisty. Dbajmy o swoje ciało, gdyż mamy go tylko jedno!

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!