Zdj Artykuł który zabieg wybrać

OxyGemeo, Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa – jaki zabieg wybrać?

Powyższe zabiegi polegają na głębokim wtłaczaniu substancji aktywnych, bezpośrednio do komórek. Są one bardzo wartościowe i dają duże efekty odżywienia skóry. Z pewnością większość z Was wie, że kremy, które stosujemy na co dzień, w dużej mierze zatrzymują się na warstwie rogowej naskórka i nie docierają tam, gdzie powinny. Dlatego też, warto wybrać się co jakiś czas, na zabieg OxyGemeo, Infuzji Tlenowej, Sonoforezy, Jonoforezy lub Mezoterapii Bezigłowej, by zaaplikować substancje aktywne w głąb tkanek.  Na który zabieg się zdecydować? Jakie są różnice między nimi? Tego dowiecie się z tego artykułu.

Dla kogo zabiegi?

Zanim zacznę omawianie różnic pomiędzy poszczególnymi kuracjami, odpowiem na pytanie: kto powinien korzystać z tych zabiegów? Otóż, wszyscy, którzy wykluczyli przeciwwskazania, związane z działaniem ultradźwięków i prądów (znajdziecie je przy opisach poszczególnych terapii na naszej stronie). Nie ma tutaj ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj skóry. Podczas zabiegów, aplikowane są sera, koktajle odżywcze oraz ampułki z odpowiednimi substancjami, dobieranymi do rodzaju cery oraz problemu skórnego. Są nimi np.: witaminy, minerały, kolagen, kwas hialuronowy, biotyna, koenzymy, kwasy nukleinowe, L-karnityna, aminofilina itp..

Zacznę od zabiegu najbardziej wartościowego i kompleksowego, którym jest OxyGemeo. Kuracja łączy w sobie, aż trzy obszaru działania: 

  1. Enzymatyczne złuszczenie naskórka wodorowęglanem sodu, aplikowanym na skóre za pomocą jednorazowych kapsułek. Etap ten sprawia, że cera jeszcze lepiej przyjmuje wartościowe preparaty, stosowane do zabiegu. 
  2. Intensywne dotlenienie skóry - silnie skoncentrowane cząsteczki dwutlenku węgla, wytwarzane przez głowicę, sprawiają, że hemoglobina lepiej oddaje tlen do komórek (efekt Bohra). 
  3. Aplikacja składników aktywnych - do zabiegu OxyGemeo używany jest specjalny żel, bogaty w niezwykle wartościowe preparaty. Zestaw MeoBright zawiera min. algi brązowe phyllacantha fibrosa oraz ekstrakt z portulaki pospolitej - powoduje redukcję przebarwień i zmian pozapalnych oraz rozświetlenie cery. Z kolei, zestaw MeoRevive zawiera min. ekstrakt z algi undarii pierzastodzielnej, ekstrakt z algi brązowej phyllacantha fibrosa i wyciąg z fermentacji bakterii Lactobacillus - powoduje zagęszczenie struktur skóry oraz efekt odmłodzenia i redukcji zmarszczek. 

System OxyGemeo to innowacyjne rozwiązanie i kompleksowe działanie na skórę. Zabieg można wykonywać cały rok, na każdej cerze (z wyjątkiem ostrego stanu zapalnego trądziku). Kuracja powoduje spektakularne efekty, dlatego zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów. 

Zabieg oxygemeo

Przejdę teraz do Infuzji Tlenowej. Jest to zabieg bardzo wartościowy i powoduje natychmiastowe efekty odmłodzenie i rewitalizacji skóry. Podczas kuracji wprowadzany jest głęboko do tkanek kwas hialuronowy lub witamina C. Prócz składników aktywnych, niezwykle właściwości ma sam czysty tlen, który jest stosowany do zabiegu. Natlenienie komórek powoduje zwiększenie ich ukrwienia oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.  Ten niezwykły zabieg jest chętnie wybierany przez klientów, w szczególności przed wielkim wyjściem lub imprezą. Kurację możemy łączyć z każdym zabiegiem oczyszczającym. Warto tutaj zaznaczyć, że przy infuzji tlenowej mamy możliwość dokładnie opracować okolicę oczu, w tym powiekę górną i dolną.

Zdj Oxy koncowka 500px

Sonoforeza natomiast, polega na wtłaczaniu składników aktywnych za pomocą ultradźwięków. Jest to najszybszy i najprostszy zabieg, choć równie wartościowy co pozostałe. Jest on często wybierany przez klientów, jako dodatek do kuracji oczyszczającej (Mikrodermabrazji Diamentowej, Peelingu Kawitacyjnego, Oxybrazji). Oczywiście można korzystać również z niego osobno.

Ultradźwięki znalazły szereg zastosowań w  kosmetyce, ze względu na spektakularne efekty w poprawie kondycji skóry. Ten głęboki mikromasaż, aktywizuje komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Zabiegi przy wykorzystaniu ultradźwięków są całkowicie nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne. Warto wspomnieć, że stymulują mikrokrążenie, zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, przywracają odpowiednie pH na powierzchni skóry i przyspieszają metabolizm komórek. Ponadto fale akustyczne działają bakteriobójczo, przeciwbólowo, łagodzą stany zapalne oraz ułatwiają usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Przejdźmy teraz do Jonoforezy. Zabieg ten jest trochę bardziej wartościowy gdyż, prócz głębokiej aplikacji składników aktywnych, ma działanie regeneracyjne. Prąd stały galwaniczny przepływa przez tkanki, powodując działanie odżywcze (jony dodatnie) lub łagodzące i przeciwbólowe (jony ujemne). Dochodzi tutaj do powstania ciepła, co wywołuje poprawę krążenia, stymulację naczynioruchową, odżywienie tkanek i przyspieszenie metabolizmu. Ma to pozytywne znaczenie, zwłaszcza dla osób z problemami naczyniowymi.

Prąd galwaniczny powoduje bardzo skuteczne wprowadzenie do tkanek substancji, gromadzących się na granicy naskórka i skóry właściwej. Ponadto ogromne znaczenie ma, oddziaływanie prądu na tkanki. Kuracja odżywia i regeneruje skórę. Sprawia, że poprawia się jej trofika, nawodnienie, koloryt i sprężystość. Dodatkowo, prąd działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także poprawia napięcie mięśni.

Zdj Eldan 3 400px

Na zakończenie opowiem o Mezoterapii Bezigłowej, która jest bardzo wartościowa, gdyż łączy w sobie zarówno działanie ultradźwięków (sonoforeza), jak i prądu stałego (jonoforeza). Kuracja ta, jest świetną alternatywną dla dość inwazyjnej Mezoterapii Igłowej. Zabieg powoduje głębokie wtłoczenie składników aktywnych do komórek, za sprawą zjawiska elektroporacji. Łączy również w sobie, dobroczynne działanie na tkanki ultradźwięków i prądu stałego, o czym była mowa wyżej w artykule.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg niezwykle skuteczny, a do tego całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny. Powoduje natychmiastowe, spektakularne efekty, dlatego też jest często wybierany przez klientki. Warto również dodać, że do mezoterapii wykorzystywane są najbardziej wartościowe, specjalistyczne ampułki, co z pewnością podnosi jakość i efekty zabiegowe.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych zabiegów w Gabinecie Olwin. Jeśli macie dodatkowe pytania, śmiało piszcie przez formularz kontaktowy. Czekamy na was 🙂

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px