Zdj art oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy – jaki wybrać zabieg do mojej cery?

Z pewnością wiesz, że Twój naskórek wymaga co pewien czas porządnego złuszczenia, a twoja skóra oczyszczenia. Jaki zabieg będzie najlepszy do danej cery? Tego dowiecie się w tym artykule. Opiszę w nim zabiegi oczyszczające wykonywane w naszym gabinecie: Oczyszczanie Wodorowe, Mikrodermabrazja Diamentowa, Oxybrazja, Peeling Kawitacyjny, OxyGemeo. Z pewnością, każdy z was słyszał przynajmniej o dwóch z nich, bądź korzystał z tego rodzaju kuracji. Jeśli chcesz być pewna/y, że wybrałaś/eś zabieg najlepszy dla siebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Mikrodermabrazja Diamentowa

Zacznijmy od Mikrodermabrazji Diamentowej, gdyż jest ona bardzo popularna i chętnie wybierana przez klientów. Kto powinien z niej korzystać? Absolutnie każdy, u którego zostały wykluczone przeciwwskazania. Jakie? Tego możecie dowiedzieć się na naszej stronie przy opisach zabiegów. Taki rodzaj oczyszczania jest najbardziej wartościowy i najskuteczniejszy, gdyż złuszczany jest naskórek bardzo precyzyjnie, warstwa po warstwie. Kuracja polecana jest przy problemach, takich jak: zmarszczki, przebarwienia, zaskórniki, rozszerzone pory, blizny.

Przede wszystkim, muszę tutaj wspomnieć o kluczowych sprawach. Nie można wykonywać tego zabiegu przy cerach wrażliwych, naczyniowych oraz przy stanach zapalnych trądziku! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: naczynka mogą popękać, a krostki się rozniosą.

Niemniej jednak, zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest świetnym zakończeniem Kuracji Laserowej na stany zapalne trądziku. Zagojona skóra, na której zostały jedynie nierówności i blizny potrądzikowe, bardzo potrzebuje złuszczenia. W takim przypadku, nie ma lepszego rozwiązania, niż wybranie tego zabiegu.

Kuracja doskonale wygładza skórę, rozświetla oraz pobudza do regeneracji. Regularne wizyty mogą dać spektakularne efekty. Jak często powinno się je wykonywać? Co miesiąc, gdyż naskórek regeneruje się przez około 28 dni.

Zdj-Zab-Oczyszczajace

Oczyszczanie Wodorowe

Zabieg oczyszczania wodorowego ma same pozytywne opinie i nie bez przyczyny. Kuracja ta doskonale poradzi sobie z martwym naskórkiem oraz głębokim oczyszczaniem skóry z zaskórników, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. Jak to działa? Otóż, fałd skórny jest zasysany przez głowicę, która równocześnie aplikuje na skórę wodę wodorową, za pomocą miliona pęcherzyków. Cząsteczki wodoru są tak małe, że bez problemu dostają się do głębokich warstw skóry, oczyszczając ją i eliminując wolne rodniki, odpowiedzialne za proces stworzenia. Trzeba zaznaczyć, że wodór jest silniejszym antyoksydantem niż witamina C, czy koenzym Q10, dlatego też ta kuracja ma działanie kompleksowe i niezwykle skuteczne. 

Oczyszczanie wodorowe może być wykonywane przez cały rok, niezależnie od pogody i przy każdej cerze, nawet naczyniowe i wrażliwej. Niemniej jednak, przeciwwskazaniem jest zaawansowany trądzik różowaty i ropowiczy. 

Zabieg wodorowy jest doskonałym zastępstwem dla oczyszczania manualnego. Można go wykonywać z częstotliwością co 2-4 tygodnie, w zależności od stanu cery.

Oxybrazja

Przejdźmy teraz do Oxybrazji. Zabieg przeznaczony jest dla cer wrażliwych, naczyniowych i może zostać wykonany nawet przy stanach zapalnych trądziku. Czynnikiem złuszczającym naskórek jest sól fizjologiczna, wtłaczana pod ciśnieniem powietrza. Kuracja delikatnie oczyszcza oraz działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, dzięki takiej właściwości soli fizjologicznej. Zabieg polecany jest przy cerze naczyniowej, gdyż dodatkowo hartuje ściany naczyń krwionośny.

Oxybrazja jest znacznie bardziej delikatniejsza od mikrodermabrazji diamentowej. Niemniej jednak, efekty są zadowalające. Bezpośrednio po zabiegu zmniejsza się stan zapalny, naczynka przygaszają się, cera jest rozświetlona, a skóra zregenerowana i odżywiona. Zabieg jest jedną z niewielu metod oczyszczania skóry, przy cerach naczyniowych. Terapię tą można powtarzać nawet co tydzień, ze względu na łagodne działanie.

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to dość powszechny zabieg oczyszczania skóry, za pomocą ultradźwięków i zjawiska kawitacji, czyli pękania pęcherzyków powietrza pod wpływem wysokiego ciśnienia. Kuracja ta może być stosowana, podobnie jak w przypadku Oxybrazji, przy cerach wrażliwych, naczyniowych i trądzikowych. Zabieg ten, w naszym Gabinecie, został wzbogacony o dodatkowe działanie światła LED niebieskiego (łagodzącego) oraz czerwonego (odżywczego).

Peeling kawitacyjny może być wykonywany nawet raz w tygodniu, ze wzglądu na swoje delikatne działanie. Po kuracji cera jest wygładzona, rozświetlona i oczyszczona. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny. Ten rodzaj oczyszczania najlepiej poradzi sobie z zaskórnikami, które wyciągane są na zewnątrz pod ciśnieniem.

Zabieg OxyGemeo 3w1

System OxyGemeo to innowacyjna technologia, działająca aż w 3 zakresach: złuszczenie naskórka, intensywne dotlenienie cery oraz wtłoczenie wartościowych składników aktywnych. Do zabiegu OxyGemeo stosowane są jednorazowe kapsułki Capsugem z wodorowęglanem sodu, które powodują mechaniczne i enzymatyczne złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Podczas kuracji, głowica wytwarza silnie skoncentrowane cząsteczki dwutlenku węgla, które dostają się w głąb skóry dzięki wibracjom i sprawiają, że hemoglobina chętniej oddaje tlen (efekt Bohra). Ponadto, przy OxyGemeo wykorzystywane są odpowiednie żele, nakładane bezpośrednio na skórę, które są skarbnicą bardzo wartościowych składników aktywnych:

  • Zestaw MeoBright, który zawiera min. algi brązowe phyllacantha fibrosa oraz ekstrakt z portulaki pospolitej - powoduje rozświetlenie cery, redukcję przebarwień i zmian pozapalnych.
  • Zestaw MeoRevive, który zawiera min. ekstrakt z algi undarii pierzastodzielnej, ekstrakt z algi brązowej phyllacantha fibrosa i wyciąg z fermentacji bakterii Lactobacillus - powoduje zagęszczenie skóry oraz efekt odmłodzenia i redukcji zmarszczek. 

Zabieg Oxygemeo można wykonywać na każdej cerze i o każdej porze roku. Wyjątek stanowią ostre stany zapalne trądziku pospolitego i różowatego. Kurację warto powtarzać co 2-4 tygodnie lub wedle potrzeb.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!