Zdj art oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy – jaki wybrać zabieg do mojej cery?

Z pewnością wiesz, że Twój naskórek wymaga co pewien czas porządnego złuszczenia, a twoja skóra oczyszczenia. Jaki zabieg będzie najlepszy do danej cery? Tego dowiecie się w tym artykule. Opiszę w nim zabiegi oczyszczające wykonywane w naszym gabinecie: Mikrodermabrazja Diamentowa, Oxybrazja, Peeling Kawitacyjny. Z pewnością, każdy z was słyszał przynajmniej o dwóch z nich, bądź korzystał z tego rodzaju kuracji. Jeśli chcesz być pewna/y, że wybrałaś/eś zabieg najlepszy dla siebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Mikrodermabrazja Diamentowa

Zacznijmy od Mikrodermabrazji Diamentowej, gdyż jest ona bardzo popularna i chętnie wybierana przez klientów. Kto powinien z niej korzystać? Absolutnie każdy, u którego zostały wykluczone przeciwwskazania. Jakie? Tego możecie dowiedzieć się na naszej stronie przy opisach zabiegów. Taki rodzaj oczyszczania jest najbardziej wartościowy i najskuteczniejszy, gdyż złuszczany jest naskórek bardzo precyzyjnie, warstwa po warstwie. Kuracja polecana jest przy problemach, takich jak: zmarszczki, przebarwienia, zaskórniki, rozszerzone pory, blizny.

Przede wszystkim, muszę tutaj wspomnieć o kluczowych sprawach. Nie można wykonywać tego zabiegu przy cerach wrażliwych, naczyniowych oraz przy stanach zapalnych trądziku! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: naczynka mogą popękać, a krostki się rozniosą.

Niemniej jednak, zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest świetnym zakończeniem Kuracji Laserowej na stany zapalne trądziku. Zagojona skóra, na której zostały jedynie nierówności i blizny potrądzikowe, bardzo potrzebuje złuszczenia. W takim przypadku, nie ma lepszego rozwiązania, niż wybranie tego zabiegu.

Kuracja doskonale wygładza skórę, rozświetla oraz pobudza do regeneracji. Regularne wizyty mogą dać spektakularne efekty. Jak często powinno się je wykonywać? Co miesiąc, gdyż naskórek regeneruje się przez około 28 dni.

Zdj-Zab-Oczyszczajace

Oxybrazja

Przejdźmy teraz do Oxybrazji. Zabieg przeznaczony jest dla cer wrażliwych, naczyniowych i może zostać wykonany nawet przy stanach zapalnych trądziku. Czynnikiem złuszczającym naskórek jest sól fizjologiczna, wtłaczana pod ciśnieniem powietrza. Kuracja delikatnie oczyszcza oraz działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, dzięki takiej właściwości soli fizjologicznej. Zabieg polecany jest przy cerze naczyniowej, gdyż dodatkowo hartuje ściany naczyń krwionośny.

Oxybrazja jest znacznie bardziej delikatniejsza od mikrodermabrazji diamentowej. Niemniej jednak, efekty są zadowalające. Bezpośrednio po zabiegu zmniejsza się stan zapalny, naczynka przygaszają się, cera jest rozświetlona, a skóra zregenerowana i odżywiona. Zabieg jest jedną z niewielu metod oczyszczania skóry, przy cerach naczyniowych. Terapię tą można powtarzać nawet co tydzień, ze względu na łagodne działanie.

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to dość powszechny zabieg oczyszczania skóry, za pomocą ultradźwięków i zjawiska kawitacji, czyli pękania pęcherzyków powietrza pod wpływem wysokiego ciśnienia. Kuracja ta może być stosowana, podobnie jak w przypadku Oxybrazji, przy cerach wrażliwych, naczyniowych i trądzikowych. Zabieg ten, w naszym Gabinecie, został wzbogacony o lecznicze działanie światła LED niebieskiego (łagodzącego) oraz czerwonego (odżywczego).

Peeling kawitacyjny może być wykonywany nawet raz w tygodniu, ze wzglądu na swoje delikatne działanie. Po kuracji cera jest wygładzona, rozświetlona i oczyszczona. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny. Ten rodzaj oczyszczania najlepiej poradzi sobie z zaskórnikami, które wyciągane są na zewnątrz pod ciśnieniem.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!