Karboksyterapia Lublin

Karboksyterapia to największy przełom w kosmetyce estetycznej! Jest to zabieg, podczas którego wprowadza się podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla. Kuracja ta osiąga rewelacyjne efekty w licznych problemach skóry twarzy i ciała: wiotkość i utrata jędrności skóry, opadające powieki, cienie pod oczami, zmarszczki, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, blizny i rozstępy, łysienie.

Dwutlenek węgla bardzo pozytywnie wpływa na organizm, przy czym zabieg jest bardzo bezpieczny. Gaz ten jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu i wydalany przez płuca, co oznacza, że dwutlenek węgla jest obojętny dla organizmu. Mamy tutaj do czynienia jedynie z jego terapeutycznym działaniem. Karboksyterapia została dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych.

Zdj-Karbo-Kob-350px

Podczas zabiegu karboksyterapii, kontrolowaną dawkę dwutlenku węgla wprowadza się równomiernie za pomocą igły pod skórę. Dochodzi do poprawy dotlenienia i odżywienia tkanek, rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia produkcji białek podporowych oraz stymulacji procesów regeneracji tkankowej. Zwiększona ilość CO2 powoduje zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę (efekt Bohra). Skutkuje to tym, że hemoglobina chętniej pozostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen.

Etapy działania:

☑ Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi.

☑ Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu CO2.

☑ Przyłączanie dwutlenku węgla do hemoglobiny.

Podczas karboksyterapii pobudzony zostaje proces angiogenezy, co powoduje powstanie nowych, drobnych naczyń krwionośnych. Poprawia się mikrokrążenie, a skóra w znacznym stopniu się regeneruje, przez co staje się gładka i sprężysta. Już po pierwszym zabiegu, dochodzi do przebudowy skóry, a włókna kolagenu ulegają obkurczeniu. Karboksyterapia jest także skutecznym i szybkim sposobem do walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. Podczas zabiegu, dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Następuje uruchomienie procesu lipolizy oraz pobudzenie metabolizmu komórkowego. W efekcie poprawia się retencja wody i odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii. Zapobiega to powstawaniu obrzęków, często towarzyszących cellulitowi.

Opinie Klientów o Naszym Salonie*:

* Na stronie Olwin.pl publikujemy tylko zweryfikowane opinie. Opinie są weryfikowane na bieżąco na podstawie aktualnej listy Klientów.

Zdj Karbo 1024px

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Wskazania:

Rewitalizacja okolic oczu:

Skóra okolic oczu jest bardzo delikatna i cienka, wymaga zatem wyjątkowej uwagi. Podczas zabiegu karboksyterapii następuje aplikacja dwutlenku węgla w okolicach kontur oczu. W efekcie dochodzi do poprawy stanu i napięcia skóry, redukcji obrzęku i cieni pod oczami. Dzieje się tak za sprawą stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, tworzenia nowych naczyń krwionośnych, usprawnienia układu limfatycznego oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Zmarszczki oraz wiotkość skóry twarzy i ciała:

Podczas karboksyterapii dochodzi do stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny. Powstają nowe naczynia krwionośne oraz zwiększa się natlenienie tkanek. Skutkuje to pogrubieniem i rewitalizacją skóry oraz poprawą jej napięcia.

Zobacz jak wygląda zabieg Karboksyterapii na twarz:

Redukcja komórek tłuszczowych i cellulitu:

Karboksyterapia osiąga świetne i szybkie efekty w niwelowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzany dwutlenek węgla zmienia się częściowo w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dochodzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, za sprawą zwiększonego ukrwienia. Następuje poprawa metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Karboksyterapia powoduje zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i wymodelowanie sylwetki. Ponadto dochodzi do odnowienia komórek skóry i stymulacji syntezy kolagenu, przez co powierzchnia skóry staje się wygładzona i zostaje usunięty lub zredukowany efekt „pomarańczowej skórki”.

Efekty naszych klientów:

Karbo efekt przed i po
Karbo efekt przed i po 2
Karbo efekt przed i po 3

Redukcja rozstępów:

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Zabiegi CO2 mogą zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Karboksyterapią usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co skutkuje znaczną poprawą ukrwienia skóry. Następuje sprawniejsza pigmentacja skóry, co w rezultacie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego odcienia. Pobudzona rozwarstwieniem CO2, wzmożona synteza kolagenu, wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych oraz „zagęszczenie” i uelastycznienie skóry.

Karboksyterapia jest skuteczną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami. Zabieg przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

Redukcja blizn:

Karboksyterapia osiąga bardzo zadowalające efekty w redukcji blizn np. potrądzikowych, po cesarskim cięciu, czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Zabieg można wykonać dopiero po około miesiącu od zagojenia się rany. Nie zaleca się wykonywać zabiegu na świeżych bliznach. Najpierw musi ustąpić stan zapalny i wygoić się miejsce poddawane zabiegowi.

Karboksyterapia „zagęszcza” i uelastycznia skórę, za sprawą tworzenia się nowego kolagenu i produkcji nowych naczyń krwionośnych. Ponadto dochodzi do wyrównania pigmentacji skóry.

Zobacz jak wygląda zabieg Karboksyterapii na ciało:

Łysienie i wypadanie włosów:

Karboksyterapia osiąga bardzo zadowalające efekty w przypadku problemów skóry głowy: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, nadmierne wypadanie włosów, osłabione cebulki włosa. Zabieg polecany jest również dla osób, których włosy są przesuszone, zniszczone, połamane i "wymęczone" ciągłym malowaniem farbą. Po serii zabiegów skóra głowy jest bardziej ukrwiona, odżywiona, a włosy stają się gęstsze i mocniejsze.

Najlepsze rezultaty kuracji można osiągnąć, wówczas gdy łysienie nastąpiło nie dłużej niż 5 lat wstecz. Zależy to od tego, czy występują żywe cebulki włosa, które możemy zrewitalizować (najlepiej potwierdzić ten fakt u lekarza trychologa).

Zobacz jak wygląda zabieg Karboksyterapii na skórę głowy:

Zalecamy wykonanie 6-10 zabiegów rewitalizujących na okolice twarzy oraz na problem wiotkości skóry na ciele. W przypadku cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz łysienia, polecane jest wykonanie 10-20 zabiegów. Częstotliwość wykonania: raz lub dwa razy w tygodniu (ustalamy indywidualnie). Karboksyterapia trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od partii ciała. Zabieg można wykonywać przez cały rok.

Skóra do zabiegu powinna być czysta. Na 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze stosowania silnych kremów, balsamów na bazie alkoholu itp.
Bezpośrednio po zabiegu pojawia się delikatny obrzęk i rumień, które powinny ustąpić w przeciągu kilku minut. W nielicznych przypadkach (1% klientów), obrzęk może utrzymywać się do paru dni (dotyczy w szczególności okolicy oczu). W miejscu nakłucia może wystąpić delikatne zasinienie.

Zabieg karboksyterapii nie powoduje żadnych niepożądanych działań. W dniu kuracji można odczuwać osłabienie. Po zabiegu:

 • Należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego.
 • Należy pić większą ilość wody.
 • Należy zrezygnować z sauny, solarium, gorących kąpieli itp.
 • Należy zabezpieczać skórę przed słońcem, kremami z filtrem.
 • Należy zrezygnować ze stosowania drażniących preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu oraz peelingów, kwasów.
 • Należy zrezygnować w dniu zabiegu z palenia papierosów, picia alkoholu, mocnej kawy i herbaty.
 • Ciąża i okres laktacji
 • Miesiączka
 • Zabiegi chirurgiczne (ostatnie 3 miesiące)
 • Peelingi, kwasy (ostatnie 3 tygodnie)
 • Świeża opalenizna
 • Zmiany skórne na obszarze zabiegowym
 • Atopowe zapalenie skóry
 • Bielactwo
 • Opryszczka
 • Pokrzywka
 • Aktywny trądzik
 • Trądzik różowaty
 • Choroby serca, nadciśnienie, zawał, zapalenie żył, zaburzenia krzepnięcia
 • Niewydolność nerek i płuc
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
 • Leki na rozrzedzenie krwi
 • Antybiotyki
 • Choroby zakaźne
 • Alergie
 • Epilepsja
 • Jaskra
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Toczeń
 • Cukrzyca
 • Choroby nowotworowe
 • Inne ciężkie choroby
 • Inne leki

 

Uwaga!

Powyższe przeciwwskazania dotyczą tylko partii ciała poddawanej zabiegowi karboksyterapii oraz aktywnej postaci wymienionych chorób.

Do Karboksyterapii na tą samą partię: Dermomasaż +60zł, Masaż Próżniowy Biustu +60zł.

Karboksyterapia

Okolice oczu 200zł
Twarz 300zł
Szyja (w tym podbródek) 300zł
Dekolt 300zł
Twarz + Szyja 330zł
Twarz + Szyja + Dekolt 360zł
Ramiona 280zł
Biust 300zł
Brzuch 300zł
Boczki 280zł
Brzuch + Boczki 350zł
Łydki 280zł
Uda 300zł
Pośladki 280zł
Uda + Pośladki 350zł
Nogi 350zł
Nogi + Pośladki 400zł
Skóra Głowy 300zł
   

 

Karnet 6 zabiegów (w tym 1 gratis) lub 10 zabiegów (w tym 2 gratis) 👉 Więcej Informacji

OxyGemeo Blog

Zabieg Karboksyterapii polecamy łączyć z:

Dermomasażem – intensywny masaż podciśnieniowy będzie doskonałym dopełnieniem zabiegu. Efekty po kuracji będą z pewnością znacznie skuteczniejsze i szybciej widoczne.

Magnifico 5w1 - intensywny zabieg wyszczuplający i liftingujący. Łączy 5 sił w 1 zabiegu: liposukcja ultadźwiękowa, fale radiowe, podczerwień, podciśnienie i masaż rolkami. 

Falami Radiowymi - zabieg intensywnie liftingujący, zagęszczający skórę i niwelujący zwiotczenia, idealnie dopełni Karboksyterapię. Efekty po kuracji będą z pewnością jeszcze bardziej spektakularne.

Masażem Próżniowo - Wibracyjnym Biustu - intensywny masaż biustu doskonale dopełni terapię oraz znacząco poprawi stan skóry i mięśni biustu.

Zabiegami Oczyszczającymi: Oczyszczanie Wodorowe, Oxybrazja, Mikrodermabrazja Diamentowa, Peeling Kawitacyjny. Kuracja stanowi idealne uzupełnienie zabiegów złuszczających oraz oczyszczających skórę. Dokładne oczyszczenie skóry, przygotowuje ją do lepszego przyjęcia preparatów aktywnych.

Zabiegami Odżywczymi: OxyGemeo, Infuzja Tlenowa, SonoforezaMezoterapia Bezigłowa, Zabiegi Aloesowe. Dostarczanie skórze substancji aktywnych (np. witamin, kwasu hialuronowego, kolagenu, aloesu itp.).

Zdj Karbo 2 460px

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!