Baner karbo twarz 350x250

Karboksyterapia - skuteczny zabieg na zmarszczki, lifting twarzy

Karboksyterapia to zabieg z dwutlenkiem węgla, który osiąga rewelacyjne efekty w takich problemach, jak: zmarszczki mimiczne, luźna skóra, podwójny podbródek, opadające powieki, kurze łapki, cienie i obrzęki pod oczami. Na kurację tym cudownym gazem zapraszamy do Gabinetu Olwin w Lublinie. Jak wygląda zabieg karboksyterapii? Jakich efektów i kiedy można się spodziewać? Dlaczego karboksyterapia jest tak bardzo skuteczna? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu. 

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg, podczas którego wprowadzamy śródskórnie dwutlenek węgla w okolicę oczu, twarzy, szyi i dekoltu. Klient może odczuwać chwilowe rozpieranie pod skórą, co jest następstwem rozprowadzania gazu. W parę minut po zabiegu, obrzęk jest już mało zauważalny, więc można normalnie funkcjonować. Należy jednak zaznaczyć, że w okolicy powiek, obrzęk może utrzymywać się dłużej, co jest normalne, szczególnie przy problemie zastojów limfatycznych. Sam zabieg karboksyterapii trwa dość krótko, tzn. parę lub paręnaście minut, zależnie od okolicy zabiegowej. 

Zobacz jak wygląda zabieg:

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg karboksyterapii osiąga rewelacyjne efekty regeneracji, zagęszczenia i liftingu skóry twarzy, okolic oczu, szyi i dekoltu. Redukuje zmarszczki mimiczne, zmarszczki marionetki, kurze łapki, zmniejsza cienie i obrzęki pod oczami, podnosi opadające powieki, znacząco napina skórę oraz redukuje podwójny podbródek. Efekty są widoczne po każdym zabiegu, więc można się zachęcić do kontynuowania serii zabiegów. Pierwsze rezultaty Klienci zauważają w 2-3 dni po zabiegu. Chociaż dwutlenek węgla pracuje pod skórą do tygodnia czasu. Karboksyterapię polecamy wykonywać w serii od 6 do 10 zabiegów raz na tydzień, by znacząco wpłynąć na strukturę skóry i by efekty były długotrwałe.

Dlaczego karboksyterapia jest aż tak bardzo skuteczna?

Dwutlenek węgla nazywany jest cudownym gazem. I nie bez przyczyny. Karboksyterapia jest zabiegiem inwazyjnym, gdyż dochodzi do nakłuć, niemniej jednak, nie ma tu okresu rekonwalescencji. Możemy normalnie funkcjonować po zabiegu. Ponadto, nie podajemy żadnej obcej substancji do organizmu. Dwutlenek węgla jest naturalnie produkowany w naszym organizmie i usuwany przez płuca. Co2 podany miejscowo, powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, dotlenienie i odżywienie tkanek, zwiększenie produkcji białek podporowych, usprawnienie układu limfatycznego oraz stymulację procesów regeneracji tkankowej. Wszystko to sprawia, że skóra się widocznie zagęszcza i regeneruje. Karboksyterapia pobudza naszą skórę do naturalnych procesów naprawczych, co stawia ją na pierwszym miejscu, wśród zabiegów kosmetyki estetycznej. 

OxyGemeo Blog

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania na temat karboksyterapii, to odwiedź stronę zabiegu po więcej informacji lub skorzystaj z konsultacji w naszym Salonie Olwin w Lublinie. Zapraszamy na zabiegi. Do zobaczenia! 

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!