Baner depilacja sptf 350

Dlaczego depilacja laserowa Coolite Pro jest taka skuteczna?

Z pewnością każdy z Was słyszał o depilacji laserowej. Laserów do epilacji jest wiele. Skąd wiedzieć, który jest najlepszy? Dlaczego depilacja diodowa Coolite Pro jest taka skuteczna i komfortowa? Jak doprowadzić do tego, by pozbyć się owłosienia na stałe? Jak uniknąć błędów przy depilacji laserowej? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu. 

Dlaczego są różne opinie o efektach epilacji?

Często w internecie spotyka się opinie o fotodepilacji, że nie działa, że włoski odrastają mimo paru zabiegów w serii. Dlaczego tak jest? W czym tkwi problem? Oczywiście podstawą jest skuteczny laser diodowy do depilacji, ale nie tylko. Niestety dość powszechne jest złe podejście Klientów do terminów epilacji. Nie bez powodu, gabinety podają zalecane terminy kolejnych wizyt. Odstępstwo 1 lub 2 tygodnie od zaleceń, niejednokrotnie skutkuje słabszymi efektami depilacji laserowej. 

Każdy Klient reaguje inaczej na zabieg, tzn. efekty u jednej osoby, będą się różnić od efektów u drugiej. Dlaczego tak jest? Otóż, zależy to od ilości włosów, rodzaju włosa (grubość, kolor), gospodarki hormonalnej, przyjmowanych leków i innych czynników. Dopiero w trakcie serii, jesteśmy w stanie ocenić ilość potrzebnych zabiegów i możliwość przejścia na zabiegi przypominające. Na bieżąco przy każdym zabiegu dobieramy moc, oceniamy ilość włosów i efekty od poprzedniej wizyty. Dzięki temu, możemy wyznaczyć najlepszy polecany termin kolejnego spotkania. Często zdarza się jednak, że Klient przesuwa termin o 1-2 tygodnie lub więcej, gdyż efekt go na razie satysfakcjonuje lub z innej przyczyny (choroba, wyjazd itp.). Po dłuższym czasie włoski narastają w dużej ilości (przeskok fazy wzrostu) i liczba zabiegów w serii się wydłuża, by osiągnąć zamierzone efekty.

Dlaczego laser Coolie Pro?

W naszym gabinecie Olwin w Lublinie wykonujemy depilację diodową laserem medycznym Coolite Pro. Czym się on różni od innych laserów diodowych? Nie będę tutaj opisywała danych technicznych (te informacje znajdziecie przy opisie zabiegu na naszej stronie), a skupię się na samym wykonaniu zabiegu oraz skuteczności. 

Laser Coolite Pro to urządzenie medyczne, w którym zastosowano, jako pierwszemu technologię światłowodową. Co to oznacza dla Klienta? Otóż skuteczność zabiegu jest tak samo wysoka, przez całą żywotność urządzenia, niezależnie od jego czasu pracy. Daje Ci to gwarancję wykonania pełnowartościowego zabiegu. 

Co więcej? Dwa tryby pracy lasera Coolie Pro: szybki i punktowy. W trybie szybkim wykonujemy 10 strzałów na sekundę. Głowica jest przesuwana po ciele, co znacząco skraca czas zabiegu. W przypadku punktowych strzałów, które zwykle dołączamy po 2-3 zabiegu w miejsca nadmiernego owłosienia, jesteśmy w stanie zadziałać silniej (wyższa moc) i precyzyjniej. 

Jak to odczuwa Klient? Tryb pracy szybki jest bardzo komfortowy i mało odczuwalny. Tym bardziej, że głowica Coolite Pro jest ciągle chłodzona kryształem szafiru. Klient odczuwa raczej zimno, niż ciepło. W przypadku trybu punktowego, miejscowo stosujemy większą moc, co może być odczuwalne jako chwilowe uszczypnięcie. Niemniej jednak, tryb punktowy stosowany jest dopiero w późniejszych zabiegach, tylko na pojedyncze “oporniejsze” włoski. Ponadto, dla bardziej wrażliwych osób, stosujemy dodatkowo kompresy chłodzące przed zabiegiem.

Zdj Cool Laser 400px

Tak więc depilacja laserowa nie jest taka straszna, jak ją piszą. Obecna technologia pozwala na wykonanie zabiegu epilacji na wysokim poziomie, przy minimalnych odczuciach. Wystarczy tylko się odważyć. Oczywiście cały czas odnoszę się do naszego lasera diodowego Coolite Pro. Zapraszamy na próbne strzały do Salonu Olwin w Lublinie. Do zobaczenia!

Zobacz jak wygląda zabieg:

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px

"Jaki laser do depilacji wybrać?” - poczytaj o różnicach między poszczególnymi laserami.

"Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy" - Naturalne Preparaty Aloesowe możesz wypróbować i zakupić w naszym Gabinecie w Lublinie.