Baner Sonoforeza 350x250

Oczyszczanie Twarzy z Zaskórników - Salon Kosmetyczny Olwin Lublin

W naszym Gabinecie wykonujemy liczne zabiegi oczyszczające na twarz: Oczyszczanie Wodorowe, Peeling Kawitacyjny, Oxybrazja itp.. Który z nich będzie najlepszy na zaskórniki? Jak często powinno się wykonywać zabiegi oczyszczające? Jak dobrać zabieg na zaskórniki dla danej cery? W tym artykule omówię trzy najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi oczyszczające na twarz.

Oczyszczanie Wodorowe

Oczyszczanie Wodorowe Twarzy to bardzo skuteczny zabieg na zaskórniki, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Podczas zabiegu dochodzi do zasysania fałdu skórnego i wtłaczania wody wodorowej w głębokie warstwy skóry. Oczyszczanie wodorowe to “odkurzacz na zaskórniki”. Nieczystości, sebum są wyciągane z porów skóry i odsysane do specjalnego pojemnika. Dodatkowo wtłaczana woda wodorowa powoduje, że cera staje się rozświetlona, napięta i wygładzona. Takie oczyszczanie twarzy z zaskórników jest bardzo bezpieczne dla każdego rodzaju cery. Skóra po zabiegu wygląda bardzo dobrze, jest oczyszczona i zregenerowana. Jedynie w przypadku cery, z dużym stanem zapalnym trądziku pospolitego lub różowatego, lepiej jest wybrać delikatniejsze zabiegi, takie jak oxybrazja lub peeling kawitacyjny. Oczyszczanie wodorowe twarzy wykonujemy z częstotliwością co 2-4 tygodnie, w zależności od stopnia zanieczyszczenia cery.

Zobacz jak wygląda zabieg:

Peeling Kawitacyjny

Peeling Kawitacyjny to zabieg, który oczyszcza skórę z zaskórników za pomocą ultradźwięków (zjawisko kawitacji, czyli pękania pęcherzyków powietrza pod wpływem wysokiego ciśnienia). Ponadto delikatnie złuszcza naskórek i zwęża rozszerzone pory. Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, w tym bardzo wrażliwej. Podczas zabiegu używane są specjalne toniki, dobierane do stanu skóry: różany, do cery trądzikowej, do cery naczyniowej i wrażliwej. Posiadają one substancje aktywne, które łagodzą i normalizują skórę. Oczyszczanie wodorowe twarzy z pewnością głębiej oczyści skórę z zaskórników, niemniej jednak peeling kawitacyjny jest dobrą alternatywą w przypadku dużych stanów zapalnych oraz w przypadku, gdy skóra wymaga dodatkowo złuszczenia naskórka. Peeling Kawitacyjny można wykonywać co 1-4 tygodnie, w zależności od stopnia zanieczyszczenia cery. 

Zobacz jak wygląda zabieg:

Oxybrazja

Oxybrazja to zabieg, który oczyszcza twarz z zaskórników za pomocą soli fizjologicznej i sprężonego powietrza. Oxybrazja delikatnie “wypłukuje” zaskórniki, ale główną jej rolą jest złuszczenie naskórka, nawilżenie skóry oraz łagodzenie stanów zapalnych. Zabieg ten wykonujemy zawsze przy dużych stanach zapalnych trądziku, cerze naczyniowej, podrażnieniach i przesuszeniu skóry. Oxybrazję można łączyć z peelingiem kawitacyjnym lub oczyszczaniem wodorowym, w przypadku gdy występuje dużo zaskórników i nieczystości. Ponadto oxybrazja na zakończenie, doskonale łagodzi podrażnienia i uspokaja cerę, po intensywnym oczyszczaniu twarzy. Oxybrazję można wykonywać co 1-4 tygodnie, w zależności od potrzeb cery. 

Zobacz jak wygląda zabieg:

Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości lub pytania, to zapraszamy do Gabinetu Olwin na konsultacje, podczas których ocenimy stan cery i dobierzemy odpowiedni zabieg oczyszczający twarzy. Do zobaczenia! 

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

Polecamy nasze artykuły do przeczytania:

Zdj Trądzik Kob 350px