Zdj ciało zabieg na cellulit

Jak Pozbyć Się Cellulitu?

Cellulit to zmora niemal każdej kobiety. Brzydka, pofałdowana i nierówna skóra, na której występują zgrubienia szpeci nasze ciało. Najczęściej występuje na udach, pośladkach, biodrach i ramionach. Problemy z tak zwaną „pomarańczową skórką” dotykają Panie po 25 roku życia, chociaż coraz częściej są również problemem mężczyzn i młodych dziewczyn.

Jak walczyć z cellulitem? Czy są jakieś trwałe sposoby? W tym artykule postaram się na te pytania odpowiedzieć i pomóc Wam wybrać odpowiednią metodę, w zależność od grubości portfela.

Już we wstępie mogę powiedzieć, że bardzo dużo zależy od zaangażowania i samozaparcia.

Przyczyny Cellulitu

Występują dwa rodzaje cellulitu i w zależności od tego podziału, ich przyczyna jest różna. Pierwszy z nich – wodny, powstaje na skutek upośledzonego krążenia krwi i limfy. W konsekwencji następuje zaburzenie mikrokrążenia oraz nagromadzenie nadmiaru wody i toksyn w organizmie. Cellulit tłuszczowy z kolei, powstaje w wyniku odkładania się kwasów tłuszczowych w komórkach. Bardzo często ten rodzaj nieprawidłowości bywa bolesny.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być tu wiele: wiek, zła dieta, nadmiar kawy, brak ruchu, palenie papierosów, zaburzenia krążenia krwi i limfy, czynniki genetyczne i hormonalne.

Redukcja Cellulitu

W walce z „pomarańczową skórką” najistotniejsze jest samodyscyplina. Powinniśmy skupić się na właściwej diecie i odpowiednim trybie życia. Kluczowe znaczenie mają tutaj zabiegi kosmetyczne i kremy, które powinniśmy stosować. Warto udać się do specjalisty, by uzyskać odpowiedź, jaka kuracja antycellulitowa będzie dla nas najlepsza.

Dieta to podstawa

W profilaktyce cellulitu istotne jest przestrzeganie diety bogatej w warzywa i owoce, ryby, kasze, orzechy. Wskazane jest, by pić przynajmniej 1,5 litra płynów dziennie. Może być nimi woda, herbata zielona i ziołowa, sok z jabłka i pietruszki itp. Z pewnością pomoże to w usunięciu toksyn z organizmu. Ponadto powinniśmy ograniczać potrawy tłuste i słone oraz słodycze.

Dla osób z zaawansowanym cellulitem, wskazane jest spożywanie naturalnych suplementów np. z aloesu, alg. Wpływają one na oczyszczanie i odżywianie organizmu oraz usuwanie toksyn.

Ruch to coś dla Ciebie

Każdą kurację antycellulitową z pewnością wspomoże ruch, częste spacery oraz aktywny tryb życia. Możemy być pewni, że „pomarańczowa skórka” pojawi się znowu, jeśli nie zadbamy o siebie. Polecamy wykonywanie ćwiczeń każdego dnia. Nie musza one być intensywne i długotrwałe, jednak systematyczność jest tu istotna.

Kosmetyki

Kremy antycellulitowe nie uwolnią nas od problemów, ale z pewnością pomogą w kuracji. Konieczne jest, by zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry. Polecamy stosowanie kremów, które w swoim składzie mają aloes, imbir, cynamon, kofeinę, bluszcz, algi itp. Składniki te pobudzą krążenie krwi i pomogą w usunięciu złogów i toksyn. Ponadto w udrożnieniu przepływu krwi i limfy pomogą wyciągi z nostrzyka, ruszczyka kolczastego, skrzypu polnego, kasztanowca, czarnego bzu i miłorzębu japońskiego. Polecam Naturalne Kosmetyki Aloesowe i Suplementy Diety.

Zabiegi kosmetyczne

Walkę z cellulitem możemy rozpocząć samemu w zaciszu domowym. Zalecane jest wykonywanie masaży strumieniem wodnym, na przemian ciepłą i zimą wodą. Ponadto można traktować skórę szorstką gąbką, specjalnymi rękawicami lub szczotką z wypustkami. Kurację wspomaga się również okładami z naturalnego octu jabłkowego. Niezwykle skuteczne są także zabiegi tonizujące z owijaniem folią, które ujędrniają skórę i pomagają pozbyć się toksyn z organizmu.

Domowe sposoby są tylko dodatkiem do prawdziwej kuracji antycellulitowej. Najskuteczniejsze efekty dają specjalistyczne zabiegi w gabinecie. Oto niektóre z nich:

Masaż bańką chińską

Zabiegi tego typu pobudzają krążenie krwi i płynów ustrojowych oraz redukują tkankę tłuszczową i obrzęki. Ponadto przystosowują ciało do lepszego wchłaniania balsamów i kremów antycellulitowych. Jednakże do końca nie pozwalają na pozbycie się „pomarańczowej skórki”. Dają krótkotrwałe efekty, jednak można je połączyć z innymi technikami. Należy tutaj wspomnieć, że nieumiejętne wykonanie masażu i nieodpowiednie określenie podatności skóry, może doprowadzić do pęknięcia naczynek.

Dermomasaż Podciśnieniowy

Dermomasaż Podciśnieniowy, czyli masaż próżniowy, należy do jednych z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem i rozstępami. W zabiegu wykorzystywane jest podciśnienie, które zasysa skórę. Masaż odbywa się za pomocą specjalnych głowic, które są przesuwane w odpowiednich kierunkach na ciele. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza procesy przemiany materii i pomaga w eliminacji toksyn z organizmu. Po odbyciu całej terapii następuje likwidacja cellulitu oraz ujędrnienie i wymodelowanie ciała.

Masaż próżniowy jest bardzo skuteczny, gdyż już po pierwszych zabiegach widać znaczną poprawę stanu skóry, wyraźnie zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a toksyny i złogi zostają wydalone z organizmu z moczem. Dermomasaż należy do najlepszych, bezinwazyjnych zabiegów stosowanych w walce z cellulitem i w ujędrnieniu ciała.

Przeciwwskazaniem do masaży próżniowych są żylaki i liczne popękane naczynia na nogach. Wskazane jest wykonywanie serii zabiegów (około 6-12 dwa razy w tygodniu, w zależności od stopnia nagromadzenia cellulitu), a następnie zabiegów przypominających (wedle potrzeb, np raz w miesiącu) w celu podtrzymania efektów.

 

Zdj Liposukcja Kob 350

Zabieg Magnifico 5w1

Zabieg Magnifico to innowacyjne połączenie aż 5 technologii w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Obejmuje: liposukcję ultradźwiękową, falę radiową bipolarną, podczerwień, masaż próżniowy i rolki mechaniczne. Zabieg polega na zasysaniu fałdu skóry i równoczesnym działaniu pozostałych sił na skórę właściwą i komórki tłuszczowe. Dlatego też, efekty wysmuklenia sylwetki i redukcji cellulitu są tak spektakularne i szybkie! 

Zabieg Magnifico jest bardzo przyjemny i komfortowy. Można go stosować cały rok. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Kuracja bardzo skutecznie ujędrnia skórę, niweluje problem cellulitu, redukuje tkankę tłuszczową i zmniejsza obrzęki spowodowane zastojem limfatycznym.

Przeciwwskazaniem do zabiegu Magnifico są żylaki, liczne popękane naczynia krwionośne oraz metalowe przedmioty w ciele. Wskazana jest seria zabiegów (około 6-10 raz na tydzień), a następnie zabiegi przypominające (wedle potrzeb, np raz w miesiącu) w celu podtrzymania efektów. 

Liposukcja Lipolaserem

Lipolaser Xante, stosowany w naszym Gabinecie, to urządzenie o dużej mocy, które pozwala osiągnąć spektakularne efekty redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Ten zimny laser diodowy wyposażony jest aż w 16 padów, które zostały przystosowane na wykonanie zabiegu na wszystkich partiach ciała: brzuch, boczki, nogi, pośladki, ramiona, podbródek itp. Kuracja polega na naturalnej reakcji chemicznej, podczas której trójglicerydy rozpadają się kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie, składniki te są usuwane z organizmu naturalnymi metabolicznymi drogami.

Liposukcja lipolaserem pozwala bezpiecznie, szybko i skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulitu i wymodelować sylwetkę. Zabiegi wykonujemy w serii od 6 do 10 raz w tygodniu (jeśli jest dużo nagromadzonej tkanki tłuszczowej kuracja odbywa się dwa razy w tygodniu). W 2-3 dni po zabiegu lipolaserem, warto jest wykonać zabieg dermomasażu podciśnieniowego, by przyspieszyć usuwanie złogów i toksyn z organizmu.

xante 500

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii uznawany jest za hit w kosmetyce estetycznej, ze względu na jego szybkie, skuteczne i bezpieczne działanie. Podczas zabiegu dochodzi do podskórnej aplikacji dwutlenku węgla, który przemienia się w kwas węglowy i uszkadza komórki tłuszczowe. Dochodzi do znacznej poprawy krążenia oraz eliminacji złogów i toksyn z organizmu. Kuracja daje niesamowite efekty redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów.

Zabiegi są w pełni bezpieczne i polecane nawet w przypadku popękanych naczyń. Konieczne jest tutaj wykonanie serii zabiegów od 6 do 20 dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb, a następnie zabiegów przypominających (np. raz w miesiącu), w celu podtrzymania efektu. Karboksyterapię można łączyć z dermomasażem podciśnieniowym, wówczas efekty będą jeszcze bardziej spektakularne.

Baner Magnifico wyszczuplanie

Liposukcja ultradźwiękowa

Kuracja jest dość skuteczna. Wymaga łączenia z dermomasażem podciśnieniowym, w celu usunięcia złogów. Liposukcja przeznaczona jest dla ludzi z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych falą ultradźwiękową. Dzięki kuracji można pozbyć się „pomarańczowej skórki” i odpowiednio wymodelować ciało. Podczas zabiegu dochodzi do rozbicia oraz redukcji komórek tłuszczowych i cellulitu. Kuracja wysmukla sylwetkę, modeluje i oczyszcza organizm z toksyn oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Fale Radiowe Bipolarne

Zabieg z użyciem fal radiowych powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, redukcję luźnej skóry, która pojawia się najczęściej po intensywnym schudnięciu lub po okresie ciąży. Kuracja stosowana jest przede wszystkim do ujędrnienia i modelowania sylwetki. Kuracja doskonale radzi sobie z luźną skórą i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Fale radiowe wytwarzają energię, wskutek czego następuje podniesienie temperatury w tkankach i rozbicie komórek tłuszczowych. Są one doskonałym uzupełnieniem terapii wyszczuplającej.

Oto peelingi mechaniczne, które wspomagają kurację wyszczuplającą:

- Oxybrazja – działa na zasadzie hydrodynamicznego zimnego masażu oraz drenażu usprawniającego przepływ limfatyczny. Zabieg redukuje cellulit i rozstępy.

- Mikrodermabrazja Diamentowa - zabieg mechanicznie złuszcza naskórek, wpływa na pobudzenie mikrokrążenia i przepływu limfatycznego. Polecany w szczególności na rozstępy.

Powyższe peelingi powinno się łączyć z następującymi zabiegami:

- Infuzja Tlenowa - wprowadzenie głęboko do skóry substancji wyszczuplających za pomocą czystego tlenu. Dochodzi tutaj również do poprawy mikrokrążenia.

- Sonoforeza - wtłoczeniu w głębokie warstwy skóry, za pomocą ultradźwięków, substancji, które powodują rozbicie cząsteczek tłuszczu.

- Mezoterapia Bezigłowa - wtłoczeniu preparatów głęboko do skóry, które przyspieszają procesy odbudowy tkankowej, rozbijają komórki tłuszczowe oraz pobudzają układ limfatyczny.

Mezoterapia igłowa

Ten inwazyjny zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dotkniętą cellulitem koktajli, które posiadają w swoim składzie witaminy, kreatyninę, wyciągi z roślin, kofeinę, kwas hialuronowy itp. Kuracja nie jest dość przyjemna i również należy ja powtarzać, jednak daje dość szybkie efekty. Dużym minusem jest jej wysoka cena. Zabieg poprawia mikrokrążenie, regeneruje i ujędrnia skórę oraz redukuje cellulit.

Środki farmakologiczne

Jeśli powyższe metody są dla was niewystarczające, zawsze możecie udać się do lekarza specjalisty na konsultację i dobór odpowiednich preparatów. W aptece znajdziecie mnóstwo środków farmakologicznych stosowanych w terapii antycellulitowej. Zawierają one w swoim składzie krzem, koenzym A, koenzym Q, retinol, jod, flawonoidy, metyloksantyny, sympatykomimetyki itp. Niemniej jednak, preparaty te powinny być tylko uzupełnieniem zabiegów kosmetycznych, racjonalnej diety i zdrowego trybu życia.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!