Jak Pozbyć Się Pękniętych Naczynek?

artykuł naczynkaJak zlikwidować pajączki na twarzy i nogach? Pytanie to nurtuje bardzo dużo osób. W tym artykule postaram się na nie odpowiedzieć i pomóc Wam znaleźć sposób na skuteczną walkę z rumieniem, teleangiektazją i pękniętymi naczynkami. Podpowiem Wam również jak należy chronić skórę i dbać o nią, by zapobiec pojawianiu się nowych zmian naczyniowych.

Chrońmy nasz organizm przed czynnikami zewnętrznymi i wzbogacajmy go o witaminy i minerały. Takie postępowanie zaowocuje pięknym, zdrowym ciałem.

Przyczyny

Pęknięte naczynka, rumień, pajączki i inne tego typu schorzenia najczęściej pojawiają się na nogach i twarzy. Zacznijmy od tego, jak powstaje pęknięte naczynko, jaka jest tego przyczyna? A więc, niektórzy mają predyspozycje genetyczne, u innych, zmiany te pojawiają się w następstwie różnorodnych chorób układu krążenia, pokarmowego, skóry. Wykluczenie czynnika stymulującego jest raczej niemożliwe, można jedynie spowolnić rozwój zmian odpowiednią kuracją.

Dlaczego powinniśmy reagować na takie zmiany? Pierwszym i oczywistym powodem jest nieestetyczny wygląd, który z pewnością przeszkadza nie jednemu z was. Następnym niezwykle ważnym motywem jest zdrowie. Trwałe zmiany naczyniowe na skórze mogą doprowadzić z czasem do powstania trądziku różowatego, dlatego tak istotne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. Na początku pojawia się delikatny rumień, który stopniowo staje się bardziej widoczny i zostaje na stałe. Rozszerzone naczynka osłabiają się i coraz częściej pękają. W dalszych fazach może doprowadzić to do powstania żylaków.

Dieta cud

Przede wszystkim należy zadbać o swoją dietę i wzbogacić ją o witaminę C, K, P, preparaty z arniki górskiej, rutyny, lipy, skrzypu polnego, miłorzębu japońskiego itp. Substancje te pomogą twojej skórze w produkcji kolagenu, który uelastyczni ściany naczyń, zmniejszy ich kruchość, wzmocni je o uszczelni. Dobrze jest odwiedzić aptekę i tam, zgodnie z poradą farmaceutki, nabyć cały zestaw do kuracji w postaci tabletek, herbatek i ziół. Unikać z kolei powinniśmy pikantnych potraw, alkoholu i palenia papierosów.

Ruch to zdrowie

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest ruch. Jak wiemy powstawaniu pajączków skórnych sprzyja siedzący tryb życia, chodzenie na wysokich obcasach oraz nadmierne opalanie. Wskazane jest chodzenie na spacery, chociaż pół godziny dziennie, to chyba niewiele? Ruch pomoże usprawnić krążenie naczyniowe. Pamiętaj musisz coś poświęcić, by być zdrowym i pięknym!

Zabezpiecz skórę

Nasza skóra jest narażona na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zimno, gorąco, wiatr. Powodują one zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych oraz pękanie naczyń krwionośnych.

Zabezpieczeniem przed tego typu bodźcami są kremy półtłuste, tłuste zawierające substancje wzmacniające naczynka włosowate. Najlepiej jest stosować preparaty do skóry wrażliwej, w których składzie występuje witamina K. Polecam „Naturalne Kosmetyki Aloesowe Dla Zdrowia i Urody”. W tym artykule dowiecie się jakie kosmetyki i suplementy diety wybrać. Możesz również zdecydować się na Zabiegi Aloesowe w naszym gabinecie, które wzmocnią i zabezpieczą odpowiednio twoją skórę.

Ponadto powinniśmy unikać opalania, gorących kąpieli i pamiętajmy, by odpowiednio się ubierać, by chronić skórę przed nagłą zmianą temperatury.

artykuł naczynka2

Peeling mechaniczny i wtłaczanie substancji aktywnych

Doskonałym rozwiązaniem jest po zakończonej terapii laserowej wybrać się na peeling mechaniczny połączony z aplikowaniem substancji leczniczych do naczynek. Przy cerze wrażliwej, naczyniowej można wykonać nieliczne zabiegi. Należą do nich:

  • Oxybrazja – to inaczej mikrodermabrazja tlenowo – wodna, zabieg delikatnie złuszcza naskórek i hartuje naczynka.
  • Peeling Kawitacyjny – zabieg złuszcza naskórek za pomocą fal ultradźwiękowych, nie powoduje nagrzewania się skóry, dlatego polecany jest do cery wrażliwej i naczyniowej.
  • Infuzja Tlenowa – wprowadzanie do ścian naczyń witaminy C za sprawą czystego tlenu medycznego. Dochodzi tutaj również do poprawy mikrokrążenia.
  • Sonoforeza – aplikowanie do ścian naczyń krwionośnych substancji wpływających na zwiększenie wytrzymałości i elastyczności.
  • Jonoforeza + Galwanizacja – aplikowanie substancji leczniczych do naczyń, zabieg likwiduje wykwity zapalne, poprawia mikrokrążenie oraz uszczelnia naczynia krwionośne.
  • Mezoterapia Bezigłowa – głębokie wtłoczenie substancji leczniczych do naczyń krwionośnych, za sprawą zjawiska elektroporacji.

Leczenie

Pamiętajmy, że leczyć możemy tylko skutki chorób układu krążenia. Poprawi to estetyczny wygląd skóry oraz wzmocni ją przed pojawieniem się nowych schorzeń. Warto tutaj sięgnąć po suplementy diety, które wzmocnią odporność ścian naczyń krwionośnych: „Suplementy Diety”. Kremy natomiast, są wykorzystywane jedynie do przeciwdziałania czynnikom drażniącym. By pozbyć się już istniejących zmian naczyniowych najlepiej poddać się kuracji z użyciem lasera w profesjonalnym gabinecie.

Skleroterapia

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu w zmiany naczyniowe odpowiednich substancji, które powodują sklejanie się ścianek. Po kuracji pojawiają się siniaki, które znikają w przeciągu paru dni. Ponadto po wizycie należy chodzić w specjalnie dobranych uciskających rajstopach. Zabieg ten jest dobrą metodą na walkę z żylakami. Można go stosować w połączeniu z innymi terapiami.

Elektrokoagulacja

Metoda ta polega na zamykaniu ścian naczynek prądem, co powoduje zredukowanie zmian skórnych. Jest ona coraz rzadziej stosowana w gabinetach kosmetycznych, ze względu na jej mniejszą skuteczność w porównaniu z nowszymi zabiegami.

IPL (Intense Pulse Light)

Działanie tej metody opiera się na impulsie świetlnym, który dociera do oksyhemoglobiny, obecnej w erytrocytach i powoduje rozkład barwnika. Ściany naczynia obkurczają się i następuje ich zwężenie. Technologia IPL jest już do dość przestarzała, ale tania. Jej skuteczność można szacować na poziomie 60%. Minusem tej metody jest konieczność posiadania jasnej karnacji, gdyż przy ciemnej skórze na efekty trzeba dłużej poczekać.

IPL+RF (E-light)

Działanie światła IPL zostało tutaj wzbogacone o energię fal radiowych. Technologia likwiduje, bądź też redukuje pęknięte naczynka. Jest bardziej skuteczna od swojego poprzednika (60-80%), a ceny są niewiele większe.

Dual Laser SPTF+ (Photo Therapy Flash)

Jest najnowszą i bardzo skuteczną metodą wykorzystującą wiązkę promieni świetlnych do walki z pękniętymi naczynkami. Bardzo dobre i szybkie efekty widać w szczególności podczas terapii rumienia. Skuteczność zabiegów jest tutaj zwiększona do ponad 90%, ze względu na system podwójnych lamp i ciągłość impulsów. Laser obkurcza, redukuje i likwiduje pęknięte naczynka, które zostają wchłonięte przez organizm lub odpadają po pewnym czasie w postaci strupka (w zależności od wielkości zmiany).

Radiotermoliza Termocell to najnowsza metoda zamykania rozszerzonych i popękanych naczyń krwionośnych oraz usuwania plam wiśniowych de Morgana (intensywnie czerwone punkty na ciele). Zabieg jest nieinwazyjny, bardzo precyzyjny i mało odczuwalny dla klienta. Ponadto okres gojenia jest znacznie mniej uciążliwy i szybszy w porównaniu z innymi metodami. Warto się zainteresować tym zabiegiem, gdyż w prosty i szybki sposób trwale zamyka naczynia.

Laser pulsacyjny barwnikowy

Metoda ta jest najskuteczniejszym sposobem na walę ze zmianami naczyniowymi. Zabieg polega na niszczeniu ścian naczyń, które z kolei zostają wchłonięte przez organizm. Laser nie powoduje żadnych przebarwień skóry, jedynie mogą pojawić się siniaki, które znikną po paru dniach. Technologia ta poradzi sobie nawet z dużymi naczyniami. Wymagać to będzie jednak większej ilości wizyt, co będzie dość kosztowne. Zwracam też uwagę na podróbki tego typu sprzętu. Zanim wybierzemy się do gabinetu, upewnijmy się jaki laser jest tam stosowany.

Podsumowanie

Podsumowując, mogę powiedzieć, że nie powinniście lekceważyć nawet najmniejszych zmian naczyniowych, gdyż mogą one w przyszłości doprowadzić do większych powikłań. Warto pójść się przebadać do lekarza lub zasięgnąć porady profesjonalnej kosmetyczki odnośnie zapobiegania i leczenia. Dbajmy o swoje ciało, gdyż mamy go tylko jedno!


Salon kosmetyczny Olwin w lublinie - kontakt

Promocja Tygodnia (13-17.11)*


Karboksyterapia + Masaż Próżniowo - Wibracyjny:
Biust: 139zł 180zł

Do końca promocji pozostało już tylko:
Zarezerwuj wizytę...


* Promocje nie sumują się.

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2018 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.