fbpx
facebook
Logo2

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

zabiegi na bliznyBardzo często klienci pytają się, jak pozbyć się blizn potrądzikowych? Jaka jest cena takich zabiegów? Czy da się blizny usunąć całkowicie? Czy na blizny najlepszy jest laser, czy też inne metody? Jaki krem lub maść stosować na blizny i jaka jest ich skuteczność? Czy blizny da się w ogóle wyleczyć? Tego wszystkiego dowiecie się w tym artykule. Jeśli macie już dość oglądania czerwonych krost po trądziku, rozstępów lub innych rodzajów blizn, koniecznie zasięgnijcie porady na tej stronie.

Jaka cena?

Zacznijmy może od pytania o cenę usuwania blizn. Wszystko tutaj zależy od konkretnego przypadku, liczby i rodzaju zabiegów jakie będziemy stosować. W celu konkretnego sprecyzowania, jaka kuracja będzie dla Ciebie odpowiednia, najlepiej zgłosić się do nas na konsultacje, byśmy mogli ocenić stan Twojej skóry i przeprowadzić wywiad. Cenę poszczególnych zabiegów będę zamieszczać przy ich poniższym opisie (szczegółowy cennik dotyczący poszczególnych partii ciała znajduje się w zakładce „Cennik„, przy konkretnym zabiegu).

Zabieg laserem sptf na trądzik

Czy blizny da się usunąć całkowicie? Wszystko zależy od konkretnego przypadku, predyspozycji danej osoby, wieku, stanu skóry, czasu kiedy powstała blizna. Jeśli nie uda się usunąć całkowicie blizn lub rozstępów, to na pewno uda się znacząco zredukować ich widoczność.

Zabiegi Laserowe?

Bardzo dużo zapytań jest o laser na blizny. Niemniej jednak, na blizny nie sprawdzi się on najlepiej, przynajmniej na początku. Zabiegiem laserowym, który możemy tutaj zastosować jest Fotoodmładzanie (podobne działanie będą miały Fale Radiowe). Kuracja ta powoduje zagęszczenie skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Takie zabiegi możemy jak najbardziej stosować, jako uzupełnienie właściwej kuracji na blizny. Jednak na początek, potrzebujemy czegoś silniejszego, co znacząco wpłynie na regenerację skóry. Cena zabiegu na twarz w przypadku Fotoodmładzania wynosi 160zł (liczba zabiegów 6-10 w serii, co dwa tygodnie), natomiast jeśli chodzi o Fale Radiowe to cena wynosi 160zł (liczba zabiegów 4-6 w serii, co 10-14 dni).

Dodatkowo, w przypadku zabiegów laserowych, warto wspomnieć o Laserowym Usuwaniu Przebarwień. Kuracja ta bardzo fajnie sprawdzi się w przypadku przebarwień potrądzikowych lub innych. Światło lasera dociera głęboko do skóry właściwej i rozbija nagromadzony pigment. Laserowe Usuwanie Przebarwień na twarz kosztuje 180zł (liczba zabiegów 3-10 w serii, co dwa tygodnie). W przypadku połączenia kuracji Fotoodmładzania i Laserowego Usuwania Przebarwień cena za zabieg na twarz wynosi 280zł.

Co jest najskuteczniejsze?

Przejdźmy teraz do właściwej kuracji na blizny potrądzikowe. Oczywiście warunkiem rozpoczęcia takiej terapii jest wyleczenie stanu zapalnego trądziku, by uniknąć powstawania nowych blizn i przebarwień (więcej na temat leczenia trądziku dowiecie się z artykułu: „Jak skutecznie pozbyć się trądziku?„). Zabiegi, które najlepiej sprawdzą się na blizny to Mikrodermabrazja Diamentowa oraz Karboksyterapia.

Mikrodermabrazja Diamentowa to zabieg głębokiego złuszczania naskórka. Wykonuje się go regularnie raz w miesiącu (naskórek odnawia się 28 dni). Podczas kuracji dochodzi do przekrwienia blizn i znacznego pobudzenia regeneracji skóry. Z każdym zabiegiem naskórek staje się bardziej wyrównany, skóra staje się gładka, a przebarwienia zanikają. Mikrodermabrazja Diamentowa osiąga rewelacyjne efekty redukcji lub całkowitego usunięcia blizn potrądzikowych (zależności od przypadku). Cena takiego zabiegu na twarz wynosi 150zł (liczba zabiegów 6-10 w serii, poza okresem słonecznym).

Karboksyterapia to spektakularna metoda osiągająca bardzo dobre efekty redukcji lub całkowitego usunięcia blizn potrądzikowych, rozstępów i blizn innego pochodzenia. Kuracja polega na śródskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla. Dochodzi tutaj do znacznego przekrwienia miejsc poddawanych terapii oraz regeneracji i zagęszczenia skóry od wewnątrz. Zabiegi Karboksyterapii ponadto, możemy łączyć z Mikrodermabrazją Diamentową. Cena zabiegu na twarz wynosi 200zł (liczba zabiegów 6-10 w serii, raz na tydzień).

Wspomnę także o problemie jakim są rozstępy. Tutaj najlepsze rezultaty będą miały połączone zabiegi Karboksyterapii i Dermomasażu (cena uzależniona od partii ciała, patrz zakładkę „Cennik„, liczba zabiegów 6-10 w serii, raz na tydzień). Dermomasaż Podciśnieniowy osiąga rewelacyjne efekty redukcji lub usuwania rozstępów, a także modeluje i wyszczupla sylwetkę oraz rozbija cellulit. Podczas zabiegu dochodzi do przekrwienia skóry i pobudzenia jej regeneracji.

Co więcej?

Dodatkowo na koniec powiem o Oxybrazji (cena zabiegu na twarz wynosi 150zł, liczba zabiegów 6-10 w serii, raz na tydzień) i Zabiegach Aloesowych (maska silnie liftingująca, cena zabiegu na twarz wynosi 90zł, liczba zabiegów 6-10 w serii, raz na tydzień). Kuracje te można także traktować jako uzupełnienie właściwych zabiegów na blizny i rozstępy. Terapie te regenerują i odżywiają skórę, zwiększają jej ukrwienie oraz wygładzają i rozświetlają cerę. Kuracje te można łączyć praktycznie z każdymi innymi zabiegami. Są bardzo bezpieczne, działają łagodząco i przeciwzapalnie.

Kosmetyki AloesoweJakie kosmetyki?

Pozostaje mi odpowiedzieć na ostatnie pytanie: jakie kremy lub maści stosować na blizny? Zacznę od tego, że preparaty te można traktować jako uzupełnienie zabiegów. Z pewnością wspomogą one kuracje gabinetowe, jednak same nie poradzą sobie z głębokimi bliznami i rozstępami. Polecić tutaj mogę Naturalne Kosmetyki Aloesowe stosowane w naszym salonie, które regenerują i odżywiają skórę oraz działają przeciwzapalnie. Praktycznie każdy z produktów, posiada bardzo dużą ilość biologicznie aktywnego, leczniczego miąższu aloesowego. Tak więc, spokojnie możecie dobierać kosmetyki wedle upodobania. Niemniej jednak, podstawą jest tutaj Galaretka Aloesowa, czyli żel z największym stężeniem miąższu Aloe Vera. Więcej o kosmetykach znajdziecie na tej stronie: „Pielęgnacja w domu – Kosmetyki i Suplementy„.

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji!

 


Polecamy nasze artykuły do przeczytania:


 

Promocja Tygodnia (28.09-03.10)*

Dzień Chłopaka 1+1 Gratis!
Tylko dla Panów! Wybierz dwa różne, dowolne zabiegi z naszej oferty. Uwaga! Zapłacisz tylko za jeden zabieg, a drugi tańszy otrzymasz od nas gratis!
Ilość miejsc jest ograniczona!

Do końca promocji pozostało:

Zarezerwuj wizytę…

* Promocje nie sumują się.


foofter1

W trosce o Twoje piękno...

foofter2

up