facebook
Logo2

Karboksyterapia

karboksyterapia lublin Olwin

Karboksyterapia Medika to największy przełom w medycynie estetycznej! Jest to zabieg, podczas którego wprowadza się podskórnie lub śródskórnie dwutlenek węgla. Kuracja ta osiąga rewelacyjne efekty w licznych problemach skóry twarzy i ciała: wiotkość i utrata jędrności skóry, opadające powieki, cienie pod oczami, zmarszczki, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, blizny i rozstępy, łysienie.

Urządzenie do Karboksyterapii Medika zostało wyprodukowane w Polsce i może poszczycić się certyfikatem medycznym oraz Unijnym CE. Jest to niezwykle istotne w kwestii bezpieczeństwa zabiegów oraz ich skuteczności. Do kuracji stosowany jest gaz medyczny laparoskopowy, certyfikowany CO₂ „LAPAROS”.

Dwutlenek węgla bardzo pozytywnie wpływa na organizm, przy czym zabieg jest bardzo bezpieczny. Gaz ten jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu i wydalany przez płuca, co oznacza, że dwutlenek węgla jest obojętny dla organizmu. Mamy tutaj do czynienia jedynie z jego terapeutycznym działaniem. Karboksyterapia została dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych.

Podczas zabiegu karboksyterapii, kontrolowaną dawkę dwutlenku węgla wprowadza się równomiernie za pomocą igły pod skórę. Dochodzi do poprawy dotlenienia i odżywienia tkanek, rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia produkcji białek podporowych oraz stymulacji procesów regeneracji tkankowej. Zwiększona ilość CO2 powoduje zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę. Skutkuje to tym, że hemoglobina chętniej pozostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen.

Karboksyterapia OlwinEtapy działania:

 1. Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi.
 2. Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu CO2.
 3. Przyłączanie dwutlenku węgla do hemoglobiny.

 

Podczas karboksyterapii pobudzony zostaje proces angiogenezy, co powoduje powstanie nowych, drobnych naczyń krwionośnych. Poprawia się mikrokrążenie, a skóra w znacznym stopniu się regeneruje, przez co staje się gładka i sprężysta.

Już po pierwszym zabiegu, dochodzi do przebudowy skóry, a włókna kolagenu ulegają obkurczeniu.

Karboksyterapia jest także skutecznym i szybkim sposobem do walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. Podczas zabiegu, dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Następuje uruchomienie procesu lipolizy oraz pobudzenie metabolizmu komórkowego. W efekcie poprawia się retencja wody i odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii. Zapobiega to powstawaniu obrzęków, często towarzyszących cellulitowi.

Zastosowania zabiegu karboksyterapi w kosmetyce estetycznej

Wskazania:

 • Rewitalizacja okolic oczu

Skóra okolic oczu jest bardzo delikatna i cienka, wymaga zatem wyjątkowej uwagi. Podczas zabiegu karboksyterapii następuje aplikacja dwutlenku węgla w okolicach kontur oczu. W efekcie dochodzi do poprawy stanu i napięcia skóry, redukcji obrzęku i cieni pod oczami. Dzieje się tak za sprawą stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, tworzenia nowych naczyń krwionośnych, usprawnienia układu limfatycznego oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

 • Zmarszczki oraz wiotkość skóry twarzy i ciała

Podczas karboksyterapii dochodzi do stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny. Powstają nowe naczynia krwionośne oraz zwiększa się natlenienie tkanek. Skutkuje to pogrubieniem i rewitalizacją skóry oraz poprawą jej napięcia.

 

 • Redukcja komórek tłuszczowych i cellulitu

Karboksyterapia osiąga świetne i szybkie efekty w niwelowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzany dwutlenek węgla zmienia się częściowo w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dochodzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, za sprawą zwiększonego ukrwienia. Następuje poprawa metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Karboksyterapia Lublin Karboksyterapia powoduje zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i wymodelowanie sylwetki. Ponadto dochodzi do odnowienia komórek skóry i stymulacji syntezy kolagenu, przez co powierzchnia skóry staje się wygładzona i zostaje usunięty lub zredukowany efekt „pomarańczowej skórki”.

 • Redukcja rozstępów

Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Zabiegi CO2 mogą zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Karboksyterapia usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co skutkuje znaczną poprawę ukrwienia skóry. Następuje sprawniejsza pigmentacji skóry, co w rezultacie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego odcienia skóry. Pobudzona rozwarstwieniem CO2, wzmożona synteza kolagenu, wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych oraz „zagęszczenie” i uelastycznienie skóry.

Karboksyterapia jest skuteczną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami. Zabieg przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

 • Redukcja blizn

Karboksyterapia osiąga bardzo zadowalające efekty w leczeniu blizn np. potrądzikowych, po cesarskim cięciu, czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Zabieg można wykonać dopiero około 2-3 tygodnie po zagojeniu się rany. Nie zaleca się leczenia świeżych blizn. Najpierw musi ustąpić stan zapalny i wygoić się miejsce poddawane zabiegowi.

Karboksyterapia „zagęszcza” i uelastycznia skórę, za sprawą tworzenia się nowego kolagenu i produkcji nowych naczyń krwionośnych. Ponadto dochodzi do wyrównania pigmentacji skóry.

 

 • Łysienie i wypadanie włosów

Karboksyterapia osiąga bardzo zadowalające efekty w przypadku problemów skóry głowy: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, nadmierne wypadanie włosów, osłabione cebulki włosa. Zabieg polecany jest również dla osób, których włosy są przesuszone, zniszczone, połamane i „wymęczone” ciągłym malowaniem farbą. Po serii zabiegów skóra głowy jest bardziej ukrwiona, odżywiona, a włosy stają się gęstsze i mocniejsze.  

Najlepsze rezultaty kuracji można osiągnąć, wówczas gdy łysienie nastąpiło nie dłużej niż 5 lat wstecz. Zależy to od tego, czy występują żywe cebulki włosa, które możemy zrewitalizować (najlepiej potwierdzić ten fakt u lekarza trychologa).

 

Karboksyterapia
(Do zabiegu: Dermomasaż +30zł, Fale Radiowe +80zł, Masaż Próżniowy Biustu +30zł)

Okolice oczu 120zł Boczki 150zł
Twarz 180zł Brzuch + Boczki 250zł
Szyja + Podbródek 150zł Łydki 150zł
Dekolt 150zł Uda 180zł
Twarz + Szyja 240zł Pośladki 150zł
Twarz + Szyja + Dekolt 280zł Uda + Pośladki 250zł
Ramiona 150zł Nogi 250zł
Dłonie 120zł Nogi + Pośladki 300zł
Biust 150zł Rozstępy i Blizny (wycena indywidualna) Od 100zł
Brzuch 180zł Skóra Głowy 180zł

Zalecenia

Zalecamy wykonanie 6-10 zabiegów rewitalizujących na okolice twarzy oraz na problem wiotkości skóry na ciele. W przypadku cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz łysienia, polecane jest wykonanie 10-20 zabiegów. Częstotliwość wykonania: raz lub dwa razy w tygodniu (ustalamy indywidualnie). Karboksyterapia trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od partii ciała.

 

Przygotowanie do zabiegu karboksyterapii

Skóra do zabiegu powinna być czysta. Na 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze stosowania silnych kremów, balsamów na bazie alkoholu itp.

 

Po zabiegu karboksyterapii

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się delikatny obrzęk i rumień, które powinny ustąpić w przeciągu kilku minut. W nielicznych przypadkach (1% klientów), obrzęk może utrzymywać się do paru dni (dotyczy w szczególności okolicy oczu). W miejscu nakłucia może wystąpić delikatne zasinienie.

Zabieg karboksyterapii nie powoduje żadnych niepożądanych działań. W dniu kuracji można odczuwać osłabienie. Po zabiegu:

 • Należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego.
 • Należy pić większą ilość wody.
 • Należy zrezygnować z sauny, solarium, gorących kąpieli itp.
 • Należy zabezpieczać skórę przed słońcem, kremami z filtrem.
 • Należy zrezygnować ze stosowania drażniących preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu oraz peelingów, kwasów.
 • Należy zrezygnować w dniu zabiegu z palenia papierosów, picia alkoholu, mocnej kawy i herbaty.

 

Kobieta dbająca o sylwetkęPrzeciwwskazania:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Miesiączka
 • Zabiegi chirurgiczne (ostatnie 3 miesiące)
 • Peelingi, kwasy (ostatnie 3 tygodnie)
 • Świeża opalenizna
 • Zmiany skórne na obszarze zabiegowym
 • Atopowe zapalenie skóry
 • Bielactwo
 • Opryszczka
 • Pokrzywka
 • Aktywny trądzik
 • Trądzik różowaty
 • Choroby serca, nadciśnienie, zawał, zapalenie żył, zaburzenia krzepnięcia
 • Niewydolność nerek i płuc
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
 • Leki na rozrzedzenie krwi
 • Antybiotyki
 • Choroby zakaźne
 • Alergie
 • Epilepsja
 • Jaskra
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Toczeń
 • Cukrzyca
 • Choroby nowotworowe
 • Inne ciężkie choroby
 • Inne leki

 

Uwaga: powyższe przeciwwskazania dotyczą tylko partii ciała poddawanej zabiegowi karboksyterapii oraz aktywnej postaci wymienionych chorób.

 

Zabieg Karboksyterapii polecamy łączyć z:

 • Dermomasażem– intensywny masaż podciśnieniowy będzie doskonałym dopełnieniem zabiegu. Efekty po kuracji będą z pewnością znacznie skuteczniejsze i szybciej widoczne.

Dostarczanie skórze substancji aktywnych (np. witamin, kwasu hialuronowego, kolagenu, aloesu itp.) oraz dokładne jej zabezpieczenie. Dotlenienie i odżywienie komórek oraz głębokie nawilżenie skóry. Zabiegi odżywcze doskonale uzupełniają kurację oraz potęgują jej efekty.

 
 

Umów się na wizytę i skorzystaj z darmowych konsultacji! Ocenimy stan twojej skóry i doradzimy Ci, jaki zabieg będzie odpowiedni dla ciebie.


Polecamy nasze artykuły do przeczytania:


Salon kosmetyczny Olwin w lublinie - kontakt


Promocja Tygodnia (14-19.10)*


Oxybrazja + Mezoterapia Bezigłowa:
Twarz: 159zł 210zł
Twarz + Szyja: 189zł 240zł
Twarz + Szyja + Dekolt: 209zł 270zł
Dowiedz się więcej...

Do końca promocji pozostało już tylko:
Zarezerwuj wizytę...


* Promocje nie sumują się.
foofter1

W trosce o Twoje piękno...

foofter2

Copyright © 2014-2019 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.

up