Zabiegi kosmetyczne w okresie słonecznym

Bardzo często klienci pytają, jakie zabiegi kosmetyczne można lub nie można wykonywać przy intensywnym słońcu? Czy wszystkie zabiegi laserowe i złuszczające nie są wskazane w wakacje? Kiedy najlepiej zamykać naczynia krwionośne? W tym artykule znajdziecie informacje, jakie zabiegi nie wykonujemy w okresie letnim oraz jakie są dla nich bezpieczne alternatywy.

W okresie słonecznym nie wykonujemy depilacji laserem diodowym Coolite Pro, ze względu na wysokie ryzyko poparzeń.

Inaczej jest w przypadku zabiegów laserowych Dual Laser sPTF+. Kuracje takie jak: depilacja, usuwanie przebarwień, terapia naczyń, terapia trądziku, fotoodmładzanie można wykonywać w okresie słonecznym. Jest tutaj jednak zastrzeżenie, że 2 tygodnie przed i po zabiegu nie należy się intensywnie opalać oraz powinno się stosować krem z wysokim filtrem na partie ciała poddawane zabiegowi.

Depilację laserową wykonujemy cały rok, także ze względu na to, że najważniejsze jest, aby stosować się do polecanych terminów kolejnych sesji, by rezultaty były zadowalające. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest świeża opalenizna (zaczerwienie skóry). Dlatego przy dużym słońcu, należy pamiętać o kremie z filtrem.

Laserowe usuwanie przebarwień i laserowa terapia naczyniowa są to zabiegi, które wykonujemy w serii. Najpóźniejszy okres, kiedy można zacząć takie zabiegi to wczesna wiosna, gdyż umożliwi nam to zakończenie kuracji przed okresem intensywnego słońca. W okresie wakacyjnym odradzamy wykonanie tych zabiegów laserowych, ze względu na to, że słońce stanowi negatywny czynnik powodujący powstawanie nowych zmian (kruchość naczyń, nowe przebarwienia). Tak więc, najlepszym terminem na rozpoczęcie kuracji jest okres jesienny.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zamykania naczyń (Radiotermoliza). Okres gojenia się wynosi tutaj około miesiąca i w tym czasie nie można wystawiać się na słońce. Także zabiegi radiotermolizy kategorycznie nie wykonujemy w okresie letnim.

Alternatywą dla powyższych zabiegów stanowi oxybrazja oraz zabiegi głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (infuzja tlenowa, sonoforeza, jonoforeza, mezoterapia bezigłowa). Oxybrazja jest zabiegiem, który rozświetla i rozjaśnia cerę, a także napina i nawilża skórę oraz hartuje ściany naczyń krwionośnych. Dzięki niej, można poprawić stan skóry już w okresie słonecznym. Podobne działanie mają zabiegi głębokiego wprowadzania substancji aktywnych. Dobieramy tutaj określone preparaty, adekwatnie do potrzeb skóry. Są nimi substancje nawilżające, odmładzające, rozjaśniające cerę i wzmacniające naczynia krwionośne (np. witamina C).

W okresie letnim nie wykonujemy także zabiegu fal radiowych, gdyż dochodzi tutaj do przegrzewania tkanek. Dlatego też, skóra po kuracji jest wrażliwa i nie można jej opalać. Bardzo dobrą alternatywą dla fal radiowych jest karboksyterapia, którą można wykonywać cały rok i ma równie głębokie oraz intensywne działanie.

Na zakończenie zostały do omówienia zabiegi oczyszczające. W okresie słonecznym nie wykonujemy mikrodermabrazji diamentowej, ze względu na to, że dochodzi tutaj do intensywnego złuszczania naskórka. Skóra po zabiegu jest bardzo odsłonięta i podatna na podrażnienia słoneczne oraz tworzenie się nowych przebarwień. Dlatego też, w okresie letnim zamiast mikrodermabrazji, wykonujemy oxybrazję, która delikatnie złuszcza naskórek, nawilża i zabezpiecza cerę.

Przedstawię teraz uproszczone zestawienie zabiegów na okres słoneczny.

Rodzaj zabiegu Zabiegi, które nie wykonujemy przy słońcu Zabiegi, które wykonujemy przy słońcu / alternatywa
Usuwanie owłosienia Depilacja Laserem Diodowym Coolite Pro
Depilacja Laserowa sPTF+
Zabiegi na naczynka
  • Radiotermoliza
  • Laserowa Terapia Naczyń
  • Laserowa Terapia Naczyń (dokończenie serii na wiosnę)
  • Oxybrazja
  • Zabiegi głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa)
Zabiegi na przebarwienia Laserowe Usuwanie Przebarwień
  • Laserowe Usuwanie Przebarwień (dokończenie serii na wiosnę)
  • Oxybrazja
  • Zabiegi głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa)
Zabiegi odmładzające Fale Radiowe Karboksyterapia
Zabiegi oczyszczające Mikrodermabrazja Diamentowa Oxybrazja
Zapraszamy do naszego gabinetu Olwin na zabiegi i bezpłatne konsultacje!


Salon kosmetyczny Olwin w lublinie - kontakt

Promocja Tygodnia (13-17.11)*


Karboksyterapia + Masaż Próżniowo - Wibracyjny:
Biust: 139zł 180zł

Do końca promocji pozostało już tylko:
Zarezerwuj wizytę...


* Promocje nie sumują się.

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2018 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.